1 — 7/6/2023
63. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
1. 6. 2022

Karel Heřmánek slavnostně převzal Zlatý střevíček

Fešák Hubert, pašerák v Krakonošovi a lyžnících nebo nezapomenutelný vládce pekla v pohádce S čerty nejsou žerty. To je Karel Heřmánek, oblíbený český herec, který si letos přijel do Zlína osobně převzít Cenu za mimořádný přínos českému filmu.

Zlatý střevíček slavnostně převzal od ředitele festivalu Čestmíra Vančury na závěrečném galavečeru. Spolu s hercem, bavičem a moderátorem Pavlem Zedníčkem se stali dalšími držiteli tohoto čestného ocenění.

„Zlín mám rád hlavně díky úspěšnému hostování našeho Divadla Bez zábradlí. Je to krásné kulturní město s hlubokou tradicí. Po ocenění, které jsem zde převzal, ho mám ještě raději,“ popsal své pocity Karel Heřmánek.

I přes to, že tohoto herce milují nejen dospělí, ale také děti, ještě nikdy si nezahrál jednu z nejdůležitějších pohádkových postav – prince. „Třeba mne ta role ještě čeká. Proč by mu nemohlo být 75 let? Rozhodně bych se tomu nebránil. Každopádně by to byla, jak se dnes s oblibou říká, výzva,“ zhodnotil s humorem čerstvý držitel Zlatého střevíčku. Přečtěte si celý rozhovor na našem webu! 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.