30/5 — 5/6/2024
64. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
31. 5. 2022

Film Děti Nagana představili na zámku tvůrci společně s Dominikem Haškem

Hokej na zámku? Jde to, alespoň ve formě besedy o filmu Děti Nagana. Pozvání přijal režisér Dan Pánek, představitel hlavní dětské role Tom Brenton a v neposlední řadě také legendární hokejový brankář Dominik Hašek, který je patronem tohoto snímku a zahrál si v něm i malou roli.

Příběh filmu je samozřejmě svázaný s tím olympijským. Píše se rok 1998, v japonském Naganu právě vrcholí turnaj století. Češi vyhrávají a propuká davové šílenství. Dospělí získávají skoro ztracenou národní hrdost. Všechny malé děti chtějí být jako Jarda Jágr nebo Dominik Hašek. Mezi nimi je i Dom. Jedenáctiletý snílek, kluk z rozvrácené rodiny, který se upíná ke svému novému idolu – Dominiku Haškovi.

Rodinné zázemí Doma jeho hokejovým snům nepřeje. Finančně náročný sport si rodiče nemohou dovolit. Navíc pochybují o Domových schopnostech. Jediný, kdo Doma podporuje je jeho dědeček, který ho přivede na myšlenku založit si svůj vlastní tým. Se svým kamarádem Honzou tak vybudují hokejbalový tým - “Šavle”, stejně tak jako Haškův domovský klub v americkém Buffalu.

Tým složený z nesourodých a podceňovaných dětí začíná pracovat na velké výzvě. Porazit tým Rudých křídel z vedlejší vesnice a vybojovat si respekt. Každý tým potřebuje padnout na samé dno, aby se zvedl. Po úvodním debaklu Šavle přebírá svérázný trenér a otec Honzy Karel (Hynek Čermák), bývalý extraligový hokejista. Vše postupně směřuje k odvetě. 

První klapka chystaného rodinného filmu Děti Nagana padla v úterý 22. února, symbolicky v den výročí, kdy čeští hokejisté slavný olympijský turnaj v Naganu vyhráli. Ve snímku se objeví například Hynek Čermák, Klára Issová, Pavel Batěk nebo Simona Babčáková. V dětských rolích Tom Brenton, Fabian Šetlík a Johana Racková. První diváci uvidí Děti Nagana u příležitosti 25. výročí od zlatého Nagana, tedy v únoru 2023. 

 

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.