1 — 7/6/2023
63. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
1. 6. 2022

Festivalové tipy na středu 1.6.2022

Sedmým dnem končí letošní ročník Zlín Film Festivalu. Jeho návštěvníci tak mají poslední možnost zhlédnout zajímavé filmy nebo se pobavit v zónách s doprovodným programem. Na slavnostním galavečeru budou vyhlášeny nejlepší filmy, Zlatý střevíček za přínos kinematografii pro děti a mládež převezme oblíbený český herec Karel Heřmánek. Další hvězdné hosty festivalu bude možné naposledy potkat ve Festival Café nebo na autogramiádě.

Galavečer – Slavnostní vyhlášení vítězných filmů, Kongresové centrum, 20.00 hodin

Ceremoniál předání hlavních cen festivalu vítězům mezinárodních soutěží moderuje Jan Čenský. Udílení Zlatých střevíčků a dalších filmových ocenění nejlepším filmům v jednotlivých soutěžních kategoriích. Zlatý střevíček za přínos kinematografii pro děti a mládež získá český herec Karel Heřmánek. Galavečer živě přenáší ČT art od 20:15 hodin.

 

Z FILMOVÉHO PROGRAMU DOPORUČUJEME:

Náměsíčníci (režie: Ali Samadi Ahadi, Německo, Rakousko, 2021, 85 min., věková skupina 8+), Golden Apple Cinema, sál 1, 8.10 hodin – Někdy je lepší svou sestřičku poslouchat! Když Petr jedné noci zjistí, že jeho mladší sestra Anna zmizela, uvědomí si, že její příběh o mluvícím broukovi nebyl vymyšlený. Anna byla unesena zlým Měsíčním mužem… Více zde.

Asteroid (režie: Mehdi Hoseinivand Aalipour, Írán, 2021, 78 min., věková skupina 10+), Golden Apple Cinema, sál 6, 15.00 hodin – Dvanáctiletý Ebrahim žije se svou matkou a s pěti sourozenci daleko od vesnice. Kromě toho, že musí pomoct krmit děti a obstarat jim rodný list, leží mu na bedrech i stavba nového domu. Více zde.

Domácí úkol (režie: Ashkan Nejati, Mehran Nematollahi, Írán, 2021, 78 min., věková skupina 12+), Golden Apple Cinema, sál 3, 16.00 hodin – Ve filmu se setkáváme s dětmi, jejichž životní zkušenosti se výrazně liší od zkušeností jejich vrstevníků. Tyto děti se i přes velké nesnáze snaží rozvíjet svůj talent a schopnosti. Více zde.

 

CO SE HRAJE V LETNÍM KINĚ:

Známí neznámí (Česká republika, 2021, 103 min.), Letňák VIVA, 21.30 hodin – Kolik toho o sobě nesmíme vědět, abychom mohli zůstat přáteli, milenci, manželi, rodiči…? Stačí jeden večer a z dobrých známých se stanou neznámí. Hořkosladká komedie o partě českých a slovenských přátel, kteří se sejdou v pražském bytě, aby oslavili příchod Nového roku. Více zde.

 

ZAJÍMAVÉ DOPROVODNÉ AKCE:

Velký dechový orchestr města Zlína, náměstí Míru, 18.00 hodin – Koncert

Virtuální realita BRAINZ VR CINEMA, zámek, 1. patro, 13.00-19.00 hodin – To nejnovější z celosvětové současné VR produkce napříč několika žánry: interaktivní animované filmy pro děti, VR edukativní a dokumentární projekty, detektivka, projekty tematizující problémy s pandemií covidu 19.

Zlín, film a čas – venkovní výstava, UTB U18 – Interaktivní panely s časovou osou historie filmu ve Zlíně. Pod symbolem AR – rozšířené reality se ukrývají dobové reklamní spoty na produkty firmy Baťa, promo spoty a další zajímavosti. Součástí výstavy jsou i dva interaktivní panely s názvem Velké kino a čas, které jsou umístěny v parku pod hotelem Zlín.

 

KDE SE POTKAT S HVĚZDAMI:

Festival Café, náměstí Míru, 16.00 hodin – Ojedinělé posezení ve festivalové kavárně se zajímavými hosty a tématy. Hosty Vladimíra Kroce jsou herečka Jana Kolesárová a desetibojař Tomáš Dvořák.

Autogramiáda, OZC Zlaté jablko, 17.00 hodin – Moderovaná autogramiáda festivalových tváří: Jana Kolesárová, Pavla Gajdošíková, Petra Nesvačilová a Tomáš Dvořák.

 

KONFERENCE DĚTI BEZ HRANIC¿

Média dětem, média s dětmi, Kongresové centrum Zlín, 9.00-13.00 hodin – Šestý ročník konference pořádaný tradičně Radou pro rozhlasové a televizní vysílání se pod titulem Digitalizace – nevyhnutelná budoucnost!? tematicky zaměří na stále patrnější provázanost našich životů s digitálními technologiemi.

TIPY NA AKCE VE FESTIVALOVÝCH ZÓNÁCH:

Zámek Svobody – Teens zóna:

- AV MEDIA EVENTS, zámek, 1. patro, 14.00-19.00 hodin – Přijďte si vyzkoušet vystupování v opravdovém studiu nebo natáčet před green screenem, práci s profesionální kamerou, špičkovým osvětlením nebo ozvučením.

- Parkour zóna, park, 8.00-20.00 hodin – Volně přístupná sportovně-relaxační zóna pro mládež. K dispozici budou parkourové překážky, slackline a další herní prvky.

- DJ Majkl, nádvoří, 20.00 hodin – world music

 

Náměstí Míru:

- Hudební škola Yamaha, 14.00-19.00 hodin – Ukázkové interaktivní lekce instrumentálních oborů, ukázkové interaktivní lekce, hudební výtvarné dílny, hudební kvízy a soutěže, hudební workshopy, aj.

 

Park Komenského:

- Dům České televize, 10.00-19.00 hodin – zajímavý program z déčkového světa. Např. 17.00 EduRockShow – Koncert kapely z pořadu Ke stolu! Servíruje Servác.

- Stavění města budoucnosti z LEGO kostek, altán, 14.00-19.00 – Můžete si vyzkoušet spolupráci s nejnovější verzí kolaborativního robota YuMi® nebo stavět vaši vizi města budoucnosti pomocí LEGO® kostek.

- ZUŠKA? ZUŠKA!, 14.00-16.00 hodin – Cimbálová muzika Strunečka ZUŠ Zlín, divadelní představení ZUŠ Zlín - Jižní Svahy, Cimbálová muzika Valášek ZUŠ Zlín - Jižní Svahy, taneční vystoupení ZUŠ Zlín.

- No Barriers – koncert, 20.00-22.00 hodin

 

Univerzitní centrum U13 – Virtuální realita:

- Využití virtuální reality v umění: vytvoření zážitku ve světě fantazie a inspirace Karla Zemana, 13.00-17.00 hodin – Představení a vysvětlení základních triků v prostoru a jejich převedení do virtuální reality.

- Zoetropia, 13.00-17.00 hodin – Interaktivní workshop seznámí s technologiemi využívanými v hollywoodských filmech nebo v herním průmyslu.

 

FILM INDUSTRY – PRO FILMOVÉ PROFESIONÁLY:

Kids Kino Lab / Mezinárodní scenáristický workshop, Obchodní dům, 9.00-16.00 hodin – Mezinárodní program zaměřený na vývoj scénářů filmů a seriálů pro mladé publikum. Programu se účastní 13 vybraných projektů, mezi nimi 3 týmy z České republiky.

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.