1 — 7/6/2023
63. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
30. 5. 2022

FESTIVALOVÉ TIPY NA ÚTERÝ 31.5.

Šestý den Zlín Film Festivalu bude ve znamení hvězd. Herci Bára Seidlová a Jan Šťastný odhalí své hvězdy na Chodníku slávy u Velkého kina. Následovat bude Malování na chodníku, nejstarší součást doprovodného programu festivalu. Na náměstí koncertují Monika Bagárová a kapela Slza, svým druhým dnem pokračuje konference Děti bez hranic¿

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ UDÁLOSTI ŠESTÉHO DNE:

Hvězdy na Chodníku slávy, prostranství před Velkým kinem, 15.30 hodin – Odhalení hvězd hercům Báře Seidlové a Janu Šťastnému společně s Nadačním fondem Kapka naděje. Oba herci bezprostředně poté obdrží „Hvězdný doktorát“ z rukou prof. Vladimíra Sedlaříka, rektora UTB.

Malování na chodníku, prostranství před Velkým kinem, 16.00 hodin – Nejstarší doprovodná akce zlínského festivalu. V dětském věku malovali již prarodiče současných dětí.

Koncerty Českého rozhlasu, náměstí Míru

- 18.00 hodin: Monika Bagárová & BAND

- 20.00 hodin: kapela SLZA

Zazní i společná skladba obou vystupujících Červánky.

 

Z FILMOVÉHO PROGRAMU DOPORUČUJEME:

Dračí princezna (režie: Anthony Roux, Jean-Jacques Denis, Francie, 2021, 74 min., věková skupina 10+), Golden Apple Cinema, sál 2, 13.00 hodin – Byl jednou jeden drak, který žil v jeskyni plné zlata. Ta jeskyně byla dobře ukrytá před lidmi, které mocný drak z hloubi duše nenáviděl. Jeho bohatství mu bylo radostí a potěšením. Neměl ho ale s kým sdílet. Proto se vydal za čarodějnicí s prosbou o pomoc…  Více zde.

Bratrství (režie: Francesco Montagner, Česká republika, Itálie, 2021, 92 min., věková skupina 15+), Golden Apple Cinema, sál 6, 15.00 hodin – Jabir, Usama a Useir jsou tři mladí bosenští bratři, kteří vyrůstali ve stínu svého otce Ibrahima, přísného radikálního islamistického kazatele. Když je Ibrahim odsouzen ke dvěma letům vězení za účast ve válce a terorismus, zůstávají chlapci náhle odkázáni sami na sebe. Více zde.

Rady dr. Ptáka smutným básníkům (režie: Yaniv Raz, USA, 2021, 110 min., věková skupina 14+), Golden Apple Cinema, sál 4, 19.00 hodin – James Whitman (16) se snaží překonat své úzkosti i depresi konzultací s dr. Ptákem. Ve svém světě laděném do magického realismu se James vydává na trochu kuriózní, nicméně emočně nabité pátrání po své sestře. Více zde.

 

CO SE HRAJE V LETNÍM KINĚ:

Smrt na Nilu (USA, 2022, 127 min.), Letňák VIVA, 21.30 hodin – Dovolená belgického detektiva Hercule Poirota na palubě okouzlujícího říčního parníku v Egyptě se změní v děsivý hon na vraha, ve chvíli, kdy idylické líbánky dokonalého páru postihne tragédie. Více zde.

 

ZAJÍMAVÉ DOPROVODNÉ AKCE:

Radost tvořit – Kongresové centrum, foyer, 9.00-19.00 hodin – Mezinárodní výtvarná soutěž dětí a mládeže se zrakovým postižením představuje průřez dovedností dětí se zrakovým postižením. Děti mají velmi bohatou fantazii a s velkým úspěchem dokážou vytvořit výtvarná díla, nad kterými se mnohdy tají dech. Výstava potrvá do 1. června.

Sto let zlínského designu, 61. budova, 10.00-18.00 hodin – Reflexe fenoménu zlínského průmyslového designu. Své produkty představují významné firmy z regionu, které se věnují leteckému průmyslu, výrobě obuvi, měřicích přístrojů, technického zařízení, ručního nářadí, nástrojů či nábytku.

 

KDE SE POTKAT S HVĚZDAMI:

Festival Café, náměstí Míru, 16.00 hodin – Ojedinělé posezení ve festivalové kavárně se zajímavými hosty a tématy. Hosty Vladimíra Kroce jsou Petra Nesvačilová, Pavla Gajdošíková a Kristýna Podzimková.

Autogramiáda, OZC Zlaté jablko, 17.00 hodin – Moderovaná autogramiáda festivalových tváří: Kristýna Podzimková, Arnošt Goldflam, Bára Fišerová a Jitka Čvančarová.

Červený koberec, nádvoří Kongresového centra, 18.00 hodin – Setkání s festivalovými hvězdami: Jana Kolesárová, Pavla Gajdošíková, Petra Nesvačilová, Tomáš Dvořák, Vendula Pizingerová a festivalové poroty.

 

KONFERENCE DĚTI BEZ HRANIC¿

Projekce seriálu #martyisdead pro školy, Kongresové centrum Zlín, 8.00-9.45 a 10.00-11.45 hodin – Osmidílný thriller #martyisdead inspirovaný skutečnými případy kyberšikany, získal mnoho mezinárodních ocenění, včetně mezinárodní ceny Emmy.

Advisory board Safer Internet Centra, Kongresové centrum Zlín:
- 13.00-15.00 hodin – Čestmír Strakatý povede rozhovor se třemi zajímavými hosty, tématem budou dezinformace.
- 15.10-15.40 hodin – Hrou proti kyberšikaně – DigiStories: Nela (JSNS). Výuková videohra DigiStories: Nela realisticky ukazuje průběh kyberšikany, vtáhne žáky do děje a umožní jim pochopit podobu i následky kyberšikany prostřednictvím vlastního prožitku.
- 15.40-16.30 hodin – Prezentace projektu Commander. Projekt je zaměřený na nebezpečí on-line radikalizace dětí a dospívajících.

 

TIPY NA AKCE VE FESTIVALOVÝCH ZÓNÁCH:

Zámek Svobody – Teens zóna:

- AV MEDIA EVENTS, zámek, 1. patro, 14.00-19.00 hodin – Přijďte si vyzkoušet vystupování v opravdovém studiu nebo natáčet před green screenem, práci s profesionální kamerou, špičkovým osvětlením nebo ozvučením.

- Diskotéka Českého rozhlasu s Martinem Hrdinkou, nádvoří, 21.00-2.00 hodin

 

Náměstí Míru:

- Cesta do pravěku s Fakultou technologickou UTB, 14.00-19.00 hodin / 10.00-19.00 hodin – Tajuplná dobrodružství se špetkou vědy má pod taktovkou Fakulta technologická UTB ve Zlíně!

 

Park Komenského:

- Dům České televize, 10.00-19.00 hodin – zajímavý program z déčkového světa. Např. 16.00 Cukrárna u Josefa – Zábavné vaření s Pepou Maršálkem pro děti i jejich dospělé.

- Naše řemesla a tradice, 14.00-18.00 – Workshop Fakulty humanitních studií UTB seznámí se zajímavými lidmi z minulosti, řemesly a tradicemi, které jsou jedinečné a určující pro náš kraj.

- ZUŠKA? ZUŠKA!, 14.00-16.00 hodin – Žesťový soubor ZUŠ Napajedla, cimbálová muzika a tanečníci Malé Rusavy ZUŠ Bystřice pod Hostýnem, Soubor bicích a žesťových nástrojů ZUŠ Luhačovice, vystoupení „Rock show“ školní kapely ZUŠ Luhačovice.

- Český rozhlas v parku, 14.00-18.00 hodin – Rozhlasový koutek, soutěže, zábavné hry a kvízy a další aktivity pro malé i velké přináší Český rozhlas Zlín a Rádio Junior.

 

Univerzitní centrum U13 – Virtuální realita:

- Využití virtuální reality v umění: vytvoření zážitku ve světě fantazie a inspirace Karla Zemana, 13.00-17.00 hodin – Představení a vysvětlení základních triků v prostoru a jejich převedení do virtuální reality.

- Zoetropia, 13.00-17.00 hodin – Interaktivní workshop seznámí s technologiemi využívanými v hollywoodských filmech nebo v herním průmyslu.

 

FILM INDUSTRY – PRO FILMOVÉ PROFESIONÁLY:

Kids Kino Lab / Mezinárodní scenáristický workshop, Obchodní dům, 9.00-16.00 hodin – Mezinárodní program zaměřený na vývoj scénářů filmů a seriálů pro mladé publikum. Programu se účastní 13 vybraných projektů, mezi nimi 3 týmy z České republiky.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.