30/5 — 5/6/2024
64. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
22. 5. 2022

Ve zlínském Tyflocentru se rozhodovalo o letošních vítězích soutěže Radost tvořit

Mezinárodní výtvarná soutěž dětí a mládeže se zrakovým postižením s názvem „Radost tvořit" nese letos pořadové číslo 24. Tak dlouho je stabilní součástí doprovodného programu festivalu a letos všechna vzniklá díla spojuje téma "Sdílejme si, co je v nás". Rozhodování bylo i tentokrát velmi těžké, dětská fantazie nezná hranic a je úplně jedno, zdali tvoří dítě zdravé či nějakým způsobem znevýhodněné. A kdo byl tedy v očích poroty nejlepší? Buďte trpěliví, vítěze oznámíme na slavnostní pondělním vyhlášení.

Členové poroty výtvarník a malíř Josef Ruszelák, malířka, kreslířka a sochařka Taťána Havlíčková, výtvarnice Jarmila Sítníková, Mgr. Jana Gavendová, ředitelka Dětského domova, Mateřské školy, Základní školy a Praktické školy Zlín se Speciálně pedagogickým centrem (SPC) a speciální pedagožka Miroslava Urbánková vybírali ze 131 zaslaných prací.

Tento společný projekt Zlin Film Festivalu a Speciálně pedagogického centra při Dětském domově, Mateřské škole, Základní škole a Praktické škole Zlín tak vzbuzuje zájem nejen mnoha osobností kulturního či politického života, ale především zachycuje jakýsi průřez dovedností dětí se zrakovým postižením a širokou veřejnost seznamuje s jejich specifickými výtvarnými projevy.

Slavnostní předávání cen pak proběhne v pondělí 30. 5. na Interhotelu Zlín od 13 hodin ve Velkém kongresovém sále.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.