26/5 — 1/6/2022
62. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
17. 5. 2022

Konference pro pracovníky ve školství DĚTI BEZ HRANIC¿

Nejen film a zábava. Své místo v programu Zlín Film Festivalu mají také odborné přednášky a konference. Pro pedagogy a další pracovníky ze školství je určen třídenní konferenční blok Děti bez hranic¿, který proběhne od 30. května do 1. června v Kongresovém centru Zlín a nabídne nejen sérii konferencí a odborných diskusí pro pracovníky ve školství, ale také aktivity pro studenty.

Právě žákům jsou věnovány hned dva workshopy souboru Farma v jeskyni, které jsou součástí edukačních aktivit projektu Commander. Tento projekt se zabývá nebezpečím on-line radikalizace dětí a dospívajících. Děti si tak na workshopech vyzkouší, jak snadné je mít „radikální” názory o nevinných tématech, nebo je naučí sebeuvědomění, sebejistotě a sebevědomí, a tím posílí jejich schopnost stavět si vlastní hranice vůči druhým a říkat „ne“.

Součástí programu pro školy bude také projekce osmidílného thrilleru #martyisdead inspirovaného skutečnými případy kyberšikany. Seriál získal mezinárodní cenu Emmy v kategorii krátkých seriálů. Thriller #martyisdead zachycuje odvrácenou stranu sociálních sítí a jejich fatální zásah do života dosud bezproblémového patnáctiletého Martina přezdívaného Marty. Natočil ho režisér Pavel Soukup podle scénáře Jaroslava T. Mišky a Jana Stehlíka.

Pro odbornou veřejnost je připraveno několik diskusních panelů, které se budou zabývat ožehavými tématy současnosti. V rámci interaktivního diskusního panelu s názvem Generace ALFA si nezaslouží Béčkovou budoucnost! budou účastníci hledat odpovědi na otázku, jak vnímají děti předškolního a mladšího školního věku období spojené s překotnými změnami světa (pandemie, válka, migrace, ekonomická recese).

Tématu „Komunikace ve školství“ se pak bude věnovat konferenční blok, který bude zaměřen na problémy komunikace mezi řediteli a zřizovateli škol a rodiči, a na to, jak se školy mohou v tomto směru inspirovat byznysovou sférou. Program konference Děti bez hranic pak doplní i neformální setkání zástupců Advisory Boardu,

které pořádá Safer Internet Centrum ČR. Na besedě, která se bude zabývat tématem dezinformace, bude mít videopříspěvek místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš, panelisty pak budou novinář a zakladatel webu Manipulatori. cz Petr Nutil nebo analytik pro oblast bezpečnosti Roman Máca.

Třídenní odborný blok zakončí šestý ročník konference Média dětem, média s dětmi, pořádaný tradičně Radou pro rozhlasové a televizní vysílání. Pod titulem Digitalizace – nevyhnutelná budoucnost!? se setkání tematicky zaměří na stále patrnější provázanost našich životů s digitálními technologiemi. Konference účastníky seznámí s aktuálními trendy, zejména ale bude hledat odpovědi na otázky, v čem se generace

dnešních dětí, která je s digitálním světem spjata od svých prvních krůčků, bude odlišovat od generací předcházejících.

 

Program konferenčního bloku

30. května 2022 | 9.00–11.00

Konference Generace ALFA si nezaslouží Béčkovou budoucnost!

30. května 2022 | 14.00–16.00

Jak na komunikaci ve školství?

31. května 2022 | 13.00–17.00

Advisory board Safer Internet Centra

1. června 2022 | 9.00–13.00

Konference Media dětem, media s dětmi

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.