1 — 7/6/2023
63. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
12. 5. 2022

Festival myslí na široké spektrum návštěvníků - dnes tipy pro filmové profesionály

Ve Zlíně se během festivalu setkává pravidelně také mnoho filmových profesionálů, pro které je i v letošním roce připravený pestrý odborný program. Pod názvem Zlín Industry Days 2022 nabídne zajímavé konference, prezentace, příležitosti pro neformální setkávání, výměnu názorů a zkušeností. Speciálně zaměřený program poběží od festivalového pátku do neděle a jeho tématem bude rozvoj audiovizuálního obsahu pro děti a mládež.

Sérii akcí pro filmové odborníky zahájí v pátek 27. května FILMTALENT Pitching Fórum, tedy finální prezentace postupujících filmových projektů studentů a mladých začínajících tvůrců, kteří se ucházejí o finanční podporu z Nadačního fondu FILMTALENT ZLÍN.

Sobotní den pak nabídne mimo jiné prezentaci šesti současných knih pro děti a mládež, jež by mohly být inspirací k filmovému zpracování. Knihy budou představovat jejich autoři a programem provází novinář, literární a filmový kritik Pavel Mandys, spoluzakladatel a spoluorganizátor výročních knižních cen Magnesia Litera.

„Výběr byl sestaven tak, aby nabídl náměty jak k celovečerním hraným filmům, tak k filmům animovaným, včetně krátkých. Setkání je určeno všem tvůrcům, kteří hledají kvalitní a zajímavé látky pro děti a mládež,“

pozvala umělecká ředitelka festivalu Markéta Pášmová a zároveň upozornila na další bod odborného programu, kterým je Central European Children’s Film  CoProduction Forum. Jedná se o platformu pro networking, jejímž cílem je podporovat partnerství mezi producenty z České republiky, Slovenska, Německa a Polska, kteří se věnují filmům pro děti a mládež. Setkání zahrnuje prezentace vybraných projektů ve fázi vývoje a rovněž one-to-one meetings.  

 

Kompletní program Film Industry je k dispozici zde. Řada akcí bude po předchozí registraci přístupná i zájemcům z řad široké veřejnosti.

 

PŘEHLED AKCÍ ZLÍN INDUSTRY DAYS 2022

Kids Kino Lab / Mezinárodní scenáristický workshop

28. května – 1. června 2022

 

PÁTEK, 27. května

FILMTALENT Pitching Fórum

10.00 - 15.00 / Kongresové centrum, Malý sál

FILMTALENT Talks

15.30 – 17.00 / Kongresové centrum, Malý sál

Pyšná princezna v barvě – prezentace připravovaného projektu

18.00 – 19.30 / Kongresové centrum, Malý sál

 

SOBOTA, 28. května

Současná česká literatura pro děti a mládež jako zdroj filmového námětu

10.30 – 12.00 /Kongresové centrum, Malý sál

Central European Children’s Film CoProduction Forum

14.00 – 18.00/Kongresové centrum, Malý sál

 

NEDĚLE, 29. května

Kino za školou 2022 - Mezinárodní konference o filmové a audiovizuální výchově

Téma: Legálně a snadno – film ve školní výuce

9.00 - 16.00 / Kongresové centrum, Malý sál

Festival Community – otevřené setkání zástupců filmových festivalů ze zahraničí i z ČR.

17.00 – 19.00 / Kongresové centrum, Malý sál

 

 

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.