26/5 — 1/6/2022
62. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
6. 5. 2022

Jaké filmy zahájí letošní festival?

Těšte se na světovou premiéru i na napínavý příběh! Festival zahájíme dopoledne společně s dětmi světovou premiérou celovečerního animovaného snímku Cesta do Tvojzemí. Večerním zahajovacím filmem se stane německý snímek Stezka odvahy.

Dopoledním zahajovacím snímkem festivalu bude celovečerní animovaný 3D film Cesta do Tvojzemí, který vznikl v česko-slovensko-belgické koprodukci. Ve Zlíně se představí divákům ve světové premiéře a distribuční předpremiéře ve čtvrtek 26. května v 10.00 hodin s početnou delegací tvůrců a herců. Výrazné hlasy hlavním postavám propůjčili Jan Cina, Jan Vondráček, Klára Issová, Martin Myšička a Václav Neužil.

V rámci večerního zahájení se diváci mohou těšit na německý snímek Stezka odvahy. Ten zachycuje napínavý příběh malého chlapce putujícího přes hory z Francie do Španělska, aby se dostal před válkou do Ameriky.

„Aniž by to tvůrci původně zamýšleli, je téma migrace před válkou s ohledem na stávající geopolitickou situaci v dnešní době velmi aktuální,“

doplnila Markéta Pášmová.

 

ZAHAJOVACÍ FILM: CESTA DO TVOJZEMÍ

Festival zahájí mezinárodní premiéra slovensko-česko-belgického 3D animovaného filmu Cesta do Tvojzemí režiséra Petra Budinského a producentů Petra Badače a Barbory Budinské. Tento ambiciózní celovečerní snímek s rozpočtem 94 miliónů korun prošel filmovými fóry na festivalech v Chorvatsku, ve Švýcarsku, v Německu a ve Francii a pracovalo na něm více než patnáct výtvarníků a animátorů z celé Evropy, od Irska po Českou republiku. Film vypráví příběh desetiletého Rikiho, jeho nové drzé kamarádky Emmy a opičáka Tidlinga, kteří se vydávají na dobrodružnou výpravu do Tvojzemí, aby zachránili vlastní životy i celý svět fantazie. Výrazné hlasy hlavním postavám propůjčili Jan Cina, Jan Vondráček, Klára Issová, Martin Myšička a Václav Neužil. Cesta do Tvojzemí vyniká promyšleným výtvarným stylem s detailními pozadími evokujícími epický videoherní pocit, tolik přitažlivý pro mladé diváky, kteří už hledají něco víc než „dětskou“ animaci.

Synopse

Daleko za hranicemi dětských hřišť existuje úžasný svět fantazie – Tvojzemí. Opice a krkavci tu mluví lidskou řečí a po zlatých pouštích se procházejí neskutečné stroje, které fungují v dokonalém souladu s přírodou. Desetiletý Riki uteče do Tvojzemí ze svého domova ve skutečném světě, protože zachytí signál vysílaný tajemným zářivým kamínkem. Tento kamenný zdroj velké síly, který chce každý získat, se ukryje v Rikiho srdci. S kým může Riki sdílet toto tajemství? Se svou novou drzou kamarádkou Emmou? S opičím generálem Tidlingem? S Kovomanem, mocným robotem a poradcem Prezidenta Tvojzemí či s kapitánem parní lodi? Rikiho dobrodružná výprava za záchranou nejen vlastního života, ale i celého světa fantazie, může začít.

 

Na našem webu již najdete kompletní filmový program a jako ochutnávku jsme pro vás připravili filmový trailer k letošnímu ročníku.

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.