1 — 7/6/2023
63. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
22. 5. 2022

Seznamte se s filmovým programem letošního ročníku

Již brzy otevřeme nedočkavým festivalovým divákům kinosály. Co se bude dít za jejich dveřmi?  Čtěte dál a inspirujte se našimi tipy z filmového programu.

Startujeme již za tři týdny ve Zlíně a představíme vám 276 snímků ze 49 zemí světa. Dnes jsme na našem webu zveřejnili kompletní filmový program a vy, diváci tak máte opět jedinečnou příležitost nahlédnout do světa dětí a dospívajících prostřednictvím filmů z tradičních i méně obvyklých filmařských destinací, jako jsou Bangladéš, Chile, Tunisko, Vietnam, Indie a mnoho dalších. Jako ochutnávku jsme pro vás připravili filmový trailer k letošnímu ročníku. Pohodlně se posaďte a "ochutnávejte" zde.

„Ačkoliv od výběru filmů do předešlého ročníku konaného mimořádně v září uplynulo jen sedm měsíců, podařilo se nám sestavit velmi kvalitní program s řadou premiér, což je v oblasti filmu pro děti poměrně složité,“

zhodnotila přípravu filmového programu umělecká ředitelka Markéta Pášmová.

V návaznosti na letošní oslavy 700 let od první písemné zmínky Zlína vyzdvihne festival i významné osobnosti spojené s tímto městem. Společně s hudebním publicistou Pavlem Klusákem připomenou organizátoři 100 let od narození skladatele filmové hudby Zdeňka Lišky prostřednictvím snímku Hudba Zdeněk Liška s besedou. V premiéře bude na festivalu uveden i TV dokument o zlínském rodákovi Petru Niklovi Slunovraty Petra Nikla za jeho účasti.

V distribuční předpremiéře promítne Zlín Film Festival animovaný rodinný film Kde je Anne Franková?. Snímek je adaptací mezinárodně oblíbené klasiky „Deník Anne Frankové“ a nese v sobě důležité poselství pro mladé. Ve světové premiéře a distribuční premiéře nabídne festival i česko- slovenskou pohádku Zakletá jeskyně.

SEZNAM DISTRIBUČNÍCH PŘEDPREMIÉR: 

Cesta do Tvojzemí / světová premiéra

Slovensko, Česká republika, Belgie, 2022

Zakletá jeskyně / světová premiéra

Česká republika, Slovensko, Maďarsko, 2022

Kde je Anne Franková? / distribuční předpremiéra

Belgie, Francie, Izrael, Lucembursko, Nizozemsko, 2021

Náměsíčníci / distribuční předpremiéra

Rakousko, Německo, 2021

Princezna rebelka / distribuční předpremiéra

Francie, 2021

Websterovi ve filmu / distribuční předpremiéra

Česká republika, Slovensko, 2022

Jitřní záře / premiéra 3. dílu minisérie

Česká republika, 2022

Šíleně smutná princezna / obnovená premiéra

Československo, 1968

 

FILMOVÝ PROGRAM V JEDNOTLIVÝCH SEKCÍCH

Na našem webu najdete také programy pro jednotlivé sekce. Přečtěte si zajímavé informace, tipy a mnohé další z následujících sekcí:

- Filmy pro mládež

Dokumenty

- Studentské filmy

- Animované filmy

- Filmy pro dospívající

- Filmy pro děti

 

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.