26/5 — 1/6/2022
62. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
26. 4. 2022

Komiksové bubliny ožívají v nové festivalové znělce

Hravá, barevná a nápaditá - to je naše nová animovaná znělka. Ožívají v ní komiksové bubliny, které jsou tvořeny z materiálů jako plastelína, papír, textil nebo dokonce kovové odřezky. Podívejte se, jak bude 62. ročník festivalu již za měsíc zahájen.

Autorkami nové znělky jsou výtvarnice Zuzana Oharek Bahulová a Miroslava Bittnerová, které do její podoby promítly hlavní symbol letošního vizuálu - komunikační bublinu v moha podobách a provedeních. Ta  symbolizuje naši hlavní snahu: vyzvat lidi k osobní vzájemné komunikaci. Hudební podkres pochází z dílny Prokopa Holoubka, s nímž festival spolupracoval již v minulosti, za postprodukci a střih je odpovědný Michal Baránek.

"Stejně jako každé dítě hovoří jinou řečí a přesto si rozumí, tak i animátoři používají rozdílné techniky animovaní a přesto jsou příběhy srozumitelné. Ve znělce používáme celou paletu materiálů, tak aby byla hravá a barevná. Jednotlivé materiály pak tvoří bubliny, které jsou symbolikou letošního festivalu."

popisuje letošní znělku Zuzana Oharek Bahulová. Jako první, co divák uvidí jsou panáčci, kteří svou siluetou vychází z postav, jež byly pro Zlínský filmový festival typické v minulosti. Každá z postaviček však hovoří jinou řečí. Následně se proměňují v „komiksové bubliny“. K tomu je plastelína ideální. V zápětí se zpustí řetězec, v němž bubliny mění tvar a materiál ... Zkrátka podívejte se na ni na našem YouTube kanále!

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.