1 — 7/6/2023
63. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
8. 4. 2022

Zažijte festival zblízka - staňte se dobrovolníkem!

I když se filmový festival letos koná po dvou letech opět v tradičním termínu, stejně jako každý rok potřebuje dobrovolníky, kteří pomohou s jeho realizací. Na zájemce, kteří se do příprav festivalu i festivalového půlmaratonu zapojí, čeká i letos řada atraktivních benefitů. 

Společně s Festivalovým půlmaratonem MONET+ Zlín patříme k největším a nejvýznamnějším akcím ve Zlínském kraji a bez zapojení dobrovolníků bychom plánovaný program nedokázali vůbec realizovat.

„Po dvou letech se letos konečně festival přesunul do původního květnového termínu a věříme, že i pro zájemce z řad dobrovolníků bude tento termín příznivější. Přesto je pro nás zajištění 150 dobrovolníků složité,“

uvedla výkonná ředitelka Zlín Film Festivalu Jarmila Záhorová a doplnila, že další stovku dobrovolníků vyžaduje organizace festivalového půlmaratonu, který je letos opět přímou součástí festivalu a uskuteční se v neděli 29. května.

„Zde navíc ještě kvůli řízení dopravy potřebujeme, aby dobrovolníci byli starší 18 let.“

 Do dobrovolnického týmu festivalu se ale může zapojit prakticky kdokoli starší patnácti let. Práce je rozmanitá a pro každou věkovou kategorii se najde během festivalu uplatnění. Ti, kteří se stanou dobrovolníky, získají příspěvek na jídlo a pití na celý den, vstupenky na filmová představení a do letního kina, festivalové tričko a řadu dalších odměn od partnerů festivalu. A stejně jako v minulých letech se také mohou těšit na snídaně, při kterých se setkávají s některou z festivalových hvězd.

Přestože se každý rok na festival vracelo cca 60 – 70 % dobrovolníků z přechozích let, sestavit stabilní dobrovolnický tým je komplikované.

„Důvodem přerušení nebo ukončení spolupráce je většinou přechod na střední nebo vysokou školu, stěhování za studiem do jiného města nebo nástup do zaměstnání,“

vysvětlila Jarmila Záhorová.

„Máme ale spoustu dobrovolníků, kteří pracují a pomáhají ve volném čase nebo si berou v práci dovolenou. Za to jsme jim nesmírně vděční a všem patří velký dík,“

dodala.

 

Jaké je to podílet se na přípravách a organizaci velké mezinárodní akce?

Co může dobrovolník získat?

-        Snídaně s některou z festivalových hvězd

-        Vstupenky na filmové projekce a do letního kina

-        Zajímavou referenci pro svůj životopis

-        Nové kamarády, zkušenosti a zážitky

-        Festivalové tričko a spoustu drobností od partnerů festivalu

-        Občerstvení v rámci pracovního dne

Co dobrovolníka čeká? 

-        Různorodá práce v centru festivalového dění

-        Příležitost podílet se na největší kulturní akci v regionu

-        Setkání s filmovými profesionály a festivalovými hosty

-        Pomoc při realizaci akcí doprovodného a filmového programu

-        Nahlédne do zázemí festivalu a seznámí se s jeho organizací

 

Zájemci se mohou přihlásit na e-mailu: jan.lerl@zlinfest.cz  nebo prostřednictvím https://my.zlinfest.cz/cz/prihlaska-dobrovolnika/

Více informací najdete zde. 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.