26/5 — 1/6/2022
62. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
28. 1. 2022

"Hrdinové jste i vy" - to je cyklus filmů určených výhradně školám

Zcela novou VOD platformu Zlín Fest Screen s nabídkou filmů určených výhradně školám představila ve druhé polovině ledna společnost Filmfest, pořádající v pořadí již 62. Zlín Film Festival. Cyklus filmů pro tento rok nese název „Hrdinové jste i vy“ a zahrnuje snímky oceněné na předchozích ročnících festivalu, např. australský Život jako abeceda, německý Rocca mění svět nebo íránský Školní poklad. K filmům jsou připraveny také pracovní listy pro žáky i metodické listy pro vyučující.

Nový projekt, který může školám doplnit a zpestřit výuku, spustila společnost Filmfest pod názvem Zlín Fest Screen. Navazuje tak na pozitivní ohlasy na online projekce filmů, jež byly součástí posledního ročníku Zlín Film Festivalu. Ten se vloni uskutečnil ve dvou částech, přičemž jedna z nich výhradně v online prostředí. Nová distribuční online platforma fungující v systému VOD (video na vyžádání) bude fungovat celoročně a jsou do ní zařazeny festivalové filmy z různých zemí světa. Žáci a studenti z různých koutů republiky tak mohou se svými učiteli ve třídách sledovat filmy, které jim přinesou nejen radost a zábavu, ale pomohou jim rozšiřovat povědomí o okolním světě, rozvíjet estetické, sociální i morální cítění.

Projekt Zlín Fest Screen považujeme za logické vyústění našich vzdělávacích aktivit směrem k dětem a mládeži. Přináší žákům a studentům něco více, než co nabízí běžné streamovací platformy. Jednak jde o pečlivou a kompaktní dramaturgii se znalostí cílové skupiny a pak také o nadstavbu v podobě pracovních a metodických materiálů pro žáky i učitele,“

uvedla výkonná ředitelka Filmfestu Jarmila Záhorová.

 

Platforma je určená výhradně školám a momentálně obsahuje sedm filmů, které byly oceněny porotami minulých ročníků Zlín Film Festivalu. Nabídka snímků se bude pravidelně obměňovat. Filmy pro rok 2022 spojuje motto „Hrdinové jste i vy“. První část filmů, které jsou ke zhlédnutí od ledna do března, se zabývá tématem „Hrdinové v rodině“.

Filmy, které nabízíme, nejsou dostupné na žádných jiných platformách. Věříme, že si tento vzdělávací projekt najde pevné místo ve školních aktivitách,

zdůraznila Jarmila Záhorová.

 

Na projektu Zlín Fest Screen spolupracuje Filmfest s filmovou společností Free Cinema a s řadou zahraničních agentur.

 

Bližší informace a instrukce k online projekcím naleznete zde.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.