26/5 — 1/6/2022
62. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
21. 7. 2021

Odtajňujeme první lahůdku v doprovodném programu

Na sobotu 11. září připravujeme mimořádný koncert symfonického orchestru s filmovými projekcemi pod názvem „Filmové melodie Ondřeje Soukupa“. Akce se stane součástí oslav 90. výročí Barrandov Studia a my máme radost, že může proběhnout v rámci 2. dílu festivalu a připomenout tak důležitý filmový milník naší historie.

Známé melodie Ondřeje Soukupa, který je autorem hudby k desítkám český a zahraničních seriálů a filmů, rozezní od 19:00 hodin Kongresové centrum Zlín. V podání Filharmonie Bohuslava Martinů uslyší diváci hudbu z filmů jako je Kolja, Vratné lahve, Requiem pro panenku, Akumulátor 1, ale také z Nejasné zprávy o konci světa a Tmavomodrého světa, za kterou získal Ondřej Soukup ocenění Český lev. Pod vedením českého dirigenta japonského původu Chuhei Iwasakiho se představí během večera i vynikající klavírista Václav Mácha. Zpěvem doprovodí filmové melodie Nikola Uramová a Lucia Soukupová.

Autorský koncert, jenž původně vznikl pro uvedení na Mezinárodním festivalu filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady, přinese průřez právě nejslavnějšími filmy ve spojení hudby a projekcí.

Půjde o opravdu jedinečný multimediální zážitek. Návštěvníci se totiž budou mít možnost zaposlouchat do koncertních suit ze soundtracků, které budou doprovázeny originálně zpracovanými sestřihy slavných scén z jednotlivých filmů,“

zdůraznila výkonná ředitelka Zlín Film Festivalu Jarmila Záhorová a dodala, že koncert je připraven ve spolupráci s Barrandov Studiem u příležitosti oslav 90. výročí od jejich vzniku.

„Je pro nás velká pocta, že Barrandov Studio je nejen našim dlouholetým partnerem, ale že se společně s námi rozhodli oslavit své významné jubileum právě ve Zlíně, na našem festivalu,“

řekl prezident festivalu Čestmír Vančura a dodal že spolupráce obou filmových ateliérů sahá hluboko do historie až do období jejich vzniku a rozvoje. Zlínské ateliéry totiž vznikly o pouhých pět let později.

 

„Jedinečná atmosféra, kterou ožívá Zlín během festivalu, výborná zkušenost s festivalovým týmem a samozřejmě i v mnoha ohledech historická podobnost obou filmových studií, to všechno je důvodem, proč jsme oslavy 90. výročí chtěli uskutečnit právě zde“,

vysvětlil generální ředitel Barrandov Studia, a.s. Petr Tichý a doplnit také, proč padla volba právě na skladatele Ondřeje Soukupa.

"Filmová hudba je fenoménem dnešní doby, k filmu prostě neodmyslitelně patří. Jejím prostřednictvím je dosahováno emocionálních a dramatických cílů a pro mnohé diváky zajišťuje i bezproblémový průnik do fikčního světa filmu. Skladatel Ondřej Soukup, kterého považuji za výjimečnou osobnost tohoto žánru, ve svém díle vždy dokázal tento zážitek divákovi zprostředkovat.“

V rámci jubilea přiveze Barrandov Studio do Zlína také rozsáhlou expozici filmových kostýmů a rekvizit ze svého bohatého fundusu, které budou k vidění v hlavních centrech festivalového dění. Již tradičně si je budou moci prohlédnout návštěvníci a filmoví hosté ve Zlatém jablku a nově také ve foyer Kongresového centra Zlín.

Koncert Filmové melodie Ondřeje Soukupa se uskuteční 11. září od 19:00 hodin. Vstupenky jsou v předprodeji již nyní v e-shopu.

 

Více na www.zlinfest.cz a www.barrandov.cz

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.