28/5 — 1/6 & 9 — 15/9/2021
61. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
1. 6. 2021

Úterní závěr festivalu bude patřit odbornému programu (nejen) pro filmové profesionály

Přesně na Den dětí, 1. června, končí jarní část Zlín Film Festivalu, která se odehrála převážně online. Na programu máme v tento den pořady pro filmové odborníky, přístupné jsou ale i široké veřejnosti. Dnes je také poslední příležitostí zhlédnout všechny filmy, besedy, workshopy či koncerty, které byly postupně uváděny v průběhu předchozích festivalových dní. 

ONLINE festivalový program je dostupný na webu Zlín Film Festivalu už jen do úterý 1. 6. 2021, 23:59 hodin. Do tohoto času je možné pořady nově spouštět. Sledování právě přehrávaných pořadů bude možné dokončit i po tomto čase. ONLINE program je dostupný pouze na území České republiky.

 

Z PROGRAMU PÁTÉHO DNE FESTIVALU DOPORUČUJEME

(NEJEN) PRO FILMOVÉ PROFESIONÁLY:

 Být vždy napřed: Jiří Konečný, Pavla Klimešová a Vratislav Šlajer - webinář pro studenty filmových škol s trojicí úspěšných producentů. Možnost zapojit se prostřednictvím živého chatu. Živě ze studia od 16:00 hodin.

 Za školou s Markétou Pášmovou a Petrem Oukropcem (Zlínfest Speciál) - neformální talk show s uměleckou ředitelkou Markétou Pášmovou a filmovým režisérem a producentem Petrem Oukropcem, mj. o tom, proč u nás chybí audiovizuální produkce pro mladé diváky a jestli se blýská na lepší časy. Živě ze studia od 20:00 hodin.

 

ONLINE FILMOVÉ PROJEKCE:

Hranice odvahy (Norsko, 2020) – dobrodružný příběh desetileté Gerdy a jejího bratra Otta, jejichž rodiče jsou za druhé světové války v norském hnutí odporu, vypráví o důvěře, neochvějné loajalitě a velké odvaze, kterou lze objevit i u těch nejmenších dětí. Oceněno Zlatým střevíčkem za nejlepší celovečerní film pro děti na 60. ZFF. Zhlédnout zde.

Život jako abeceda (Austrálie, 2019) – festivalová hitovka zobrazuje od A do Z všechny barvy života mezi světem smyšleného kouzelného lesa a konzervativního maloměsta. Film získal Cenu dětské poroty za nejlepší celovečerní film pro děti na 60. ZFF. Zhlédnout zde.

Život bez Sáry Amatové (Španělsko, 2019) - čistý a poetický příběh dospívání a první lásky na horkém španělském venkově. Oceněno Zlatým střevíčkem za nejlepší celovečerní film pro mládež a Cenou mládežnické poroty na 60. ZFF. Zhlédnout zde.

Dvě pásma animovaných filmů pro nejmenší děti - Žížaláci a jiné animáčky, Hvězdička a jiné animáčky. Zhlédnout zde.

Ochutnávka filmů, které budou na podzim soutěžit o cenu Zlínský pes - Zhlédnout zde.

Další filmy najdete na webu festivalu.

 

WORKSHOPY ONLINE:

Lunapark filmových vynálezů – filmový workshop pro školy. Zhlédnout zde.

Film a literatura – workshop pro děti i dospělé. Zhlédnout zde.

Kurz filmového herectví pro děti – herecký workshop. Zhlédnout zde.

Aanimuj! – 10 propracovaných online workshopů, které děti provedou světem animace. Zhlédnout zde. Děti se mohou naučit střih videa, postprodukci, ploškovou animaci, dynamiku pohybu a další.

 

BESEDY ONLINE:

Zlínský film žije aneb točíme už 85 let! – záznam audiovizuálního pořadu o historii zlínských ateliérů. Zhlédnout zde.

Harry Potter: Knižní a filmové artefakty – beseda se členy fanouškovské skupiny Potterfan. Zhlédnout zde.

Batman: cesta k Temnému rytíři - jedna z největších komiksových postav a jeho filmové a televizní adaptace v besedě s komiksovým recenzentem a publicistou Ondřejem Králem. Zhlédnout zde.

 

Dostupné jsou i další pořady z předchozích dní, jako koncerty, rozhovory s filmovými hvězdami a další.

 

NA NÁMĚSTÍ MÍRU program pokračuje i po skončení festivalu:

Virtuální galerie - ohlédnutí za uplynulým 60. ročníkem Zlín Film Festivalu. Galerii na náměstí Míru poznáte podle velké vstupní brány s AR ikonou. Vstoupíte do ní za pomocí mobilní aplikace AR ZFF. Výstava potrvá do 4. června.

24. Salon filmových klapek, OZC Zlaté jablko, od 8:00 do 21:00 hodin – autorská výstava 125 umělecky ztvárněných filmových klapek. Výstava potrvá do 9. června.

Radost tvořit, OZC Zlaté jablko, od 8:00 do 21:00 hodin – výstava oceněných prací Mezinárodní výtvarné soutěže dětí a mládeže se zrakovým postižením. Výstava potrvá do 9. června.