28/5 — 1/6 & 9 — 15/9/2021
61. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
31. 5. 2021

Čtvrtý festivalový den přinese besedu o Batmanovi, světové filmy i workshopy

I v pondělí pokračujeme ve svém online programu. Ke zhlédnutí na webu jsou nejen nově uvedené filmy, ale i snímky z předchozích dní. Besedovat se bude o komiksovém Batmanovi. Workshopy nabídnou program školám i veřejnosti. Navštívit můžete virtuální galerii na náměstí Míru i dvě výstavy ve Zlatém jablku.

ONLINE festivalový program je dostupný na webu Zlín Film Festivalu až do úterý 1. 6. 2021, 23:59 hodin. Program označený jako "Premiéra" je dostupný od uvedeného data do konce festivalu. ONLINE program je dostupný pouze na území České republiky.

 

Z PROGRAMU ČTVRTÉHO DNE FESTIVALU DOPORUČUJEME

 

ONLINE NA WEBU FESTIVALU:

Fantastická výměna (Francie, 2018) – vtipný a dobrodružný film, který pracuje s tématem cestování v čase. Premiéra v 10:00 hodin zde.

Hlas našich předků (Kanada, 2019) - příběh o přátelství, lásce a identitě přibližuje nesnadný proces kulturní asimilace inuitské komunity žijící ve východní části Kanady. Premiéra v 17:00 hodin zde.

Batman: cesta k Temnému rytíři - jedna z největších komiksových postav a jeho filmové a televizní adaptace v besedě s komiksovým recenzentem a publicistou Ondřejem Králem. Živě z festivalového studia od 19:00 hodin. Lze se zapojit a pokládat dotaz do chatu.

Lunapark filmových vynálezů – živě streamovaný filmový workshop pro školy. Premiéra v 9:00 hodin zde.

Film a literatura – živě streamovaný workshop pro děti i dospělé. Premiéra ve 13:00 hodin zde.

Aanimuj! – 10 propracovaných online workshopů, které děti provedou světem animace. Zhlédnout zde. Děti se mohou například naučit, jak přidat do videa zvuk.

Virtuální prohlídka festivalu - interaktivní virtuální prohlídka jednotlivých festivalových zón plná nečekaných překvapení a zábavy. Navštivte zde. Součástí je soutěžní kvíz o vstupenky na online projekce.

NA NÁMĚSTÍ MÍRU:

Virtuální galerie - ohlédnutí za uplynulým 60. ročníkem Zlín Film Festivalu. Galerii na náměstí Míru poznáte podle velké vstupní brány s AR ikonou. Vstoupíte do ní za pomocí mobilní aplikace AR ZFF. Výstava potrvá do 1. června.

24. Salon filmových klapek a Radost tvořit, OZC Zlaté jablko, od 8:00 do 21:00 hodin – výstavy potrvají do 9. června.

 

DALŠÍ ONLINE FILMOVÉ PROJEKCE:

Pásma animovaných film pro nejmenší

Žížaláci a jiné animáčky – jedinečné a ve světě velmi úspěšné snímky zlínských studentů animace. Zhlédnout zde.

Hvězdička a jiné animáčky - pásmo soutěžních animací pro děti z 60. Zlín Film Festivalu. Zhlédnout zde.

 

Zlínský pes - 4+4 snímky reprezentující malou část soutěžní sekce studentských filmů Zlínský pes pro rok 2021. Zhlédnout zde.

 

Další filmy najdete na webu festivalu.

 

Knižní okénko – pořady z produkce ČT:D v duchu tématu festivalu „Literatura ve filmu“. Zhlédnout zde. Na programu je například cyklus Hvězdičky s příběhy českých spisovatelů.

 

ONLINE DOPROVODNÝ PROGRAM:

Rozhovory s filmovými hvězdami, které navštívily minulé ročníky ZFF: Stana Katic, Pelle Hvenegaard, Eleanor Worthington-Cox, Jordanne Jones a další. Zhlédnout zde.