28/5 — 1/6 & 9 — 15/9/2021
61. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
30. 5. 2021

Dnes předáme ceny Evropské asociace pro dětský film v přímém přenosu!

Třetí den online části Zlín Film Festivalu přineseme slavnostní předání cen Evropské asociace pro dětský film. Vysíláme živě z festivalového studia - buďte u toho s námi! Na programu jsou také projekce dalších zajímavých filmů, workshopy a rozhovory.  Pro děti jsme ve spolupráci s Českým rozhlasem připravili muzikál Slováckého divadla Anička a bylinkové kouzlo a v autokině dnes promítáme český film Bábovky.

ONLINE festivalový program je dostupný na webu Zlín Film Festivalu až do úterý 1. 6. 2021, 23:59 hodin. Program označený jako "Premiéra" je dostupný od uvedeného data do konce festivalu. ONLINE program je dostupný pouze na území České republiky.

 

Z PROGRAMU TŘETÍHO DNE FESTIVALU DOPORUČUJEME

ONLINE NA WEBU FESTIVALU: 

Přímý přenos ze slavnostního předávání cen Evropské asociace pro dětský film (ECFA) za rok 2020. Živě ze studia Zlín Film Festivalu. Ceny budou uděleny v kategoriích nejlepší evropský film pro děti, nejlepší evropský dokument pro děti, nejlepší evropský krátký film pro děti. Sledovat od 19:00 hodin zde.

Klub ošklivců (Nizozemí, 2019) - nevšední akční rodinný film se zásadním morálním poselstvím. Premiéra v 10:00 hodin zde.

Nevinnost (Španělsko, 2019) - film plný života, energie a horkého léta. Snímek získal Cenu Karla Zemana - zvláštní cenu poroty za vizuální ztvárnění filmu.  Premiéra v 17:00 hodin zde

Anička a bylinkové kouzlo - původní veršovaný muzikál pro celou rodinu vtipně seznamuje s kouzelnou mocí bylinek diváky napříč generacemi a za použití písniček rozličných hudebních žánrů. Představení Slováckého divadla přináší Český rozhlas ve spolupráci se Zlín Film Festivalem. Premiéra v 16:00 hodin zde.

Virtuální prohlídka festivalu - interaktivní virtuální prohlídka jednotlivých festivalových zón plná nečekaných překvapení a zábavy. Navštivte zde. Součástí je soutěžní kvíz o vstupenky na online projekce.

Kurz filmového herectví pro děti – živě streamovaný workshop. Premiéra ve 13:00 hodin zde.

Aanimuj! – 10 propracovaných online workshopů, které děti provedou světem animace. Zhlédnout zde. Děti se mohou například naučit, co je camera obscura a jak s ní pracovat.

 

V AUTOKINĚ na parkovišti P5 Zoo Zlín promítáme:

Bábovky (2020, Česko, Slovensko, 97 min), ve 21:30 hodin - český film inspirovaný stejnojmennou knihou Radky Třeštíkové. Film pojednává o osudech několika žen, jejichž životy se následně propojí. Bábovky mapují současné partnerské i rodinné vztahy, ukazují zábavné a trefné situace z každodenního života, které zná každý z nás.

 

NA NÁMĚSTÍ MÍRU:

Virtuální galerie - ohlédnutí za uplynulým 60. ročníkem Zlín Film Festivalu. Galerii na náměstí Míru poznáte podle velké vstupní brány s AR ikonou. Vstoupíte do ní za pomocí mobilní aplikace AR ZFF. Výstava potrvá do 4. června.

Výstavy 24. Salon filmových klapek a Radost tvořit, OZC Zlaté jablko, od 8:00 do 21:00 hodin. Výstavy potrvají do 9. června.

 

DALŠÍ ONLINE FILMOVÉ PROJEKCE:

Za horizontem (Švýcarsko, Belgie, 2019) – film zavede diváka na horkem spalující venkov 70. let a konfrontuje dospívajícího chlapce s dlouho skrývaným tajemstvím milované matky. Zhlédnout zde.

Vlci (Mexiko, USA, 2019) - mimořádně citlivý a cenami ověnčený snímek ukazuje, jak těžký je život mexických uprchlíků v USA, kteří tam přišli za lepším životem. Zhlédnout zde.

Pásma animovaných film pro nejmenší

Hvězdička a jiné animáčky - pásmo soutěžních animací pro děti z 60. Zlín Film Festivalu. Zhlédnout zde.

Žížaláci a jiné animáčky – jedinečné a ve světě velmi úspěšné snímky zlínských studentů animace. Zhlédnout zde.

Zlínský pes - 4+4 snímky reprezentující malou část soutěžní sekce studentských filmů Zlínský pes pro rok 2021. Zhlédnout zde.

Další filmy najdete na webu festivalu.

 

Knižní okénko – krátké filmy v duchu tématu festivalu „Literatura ve filmu“. Zhlédnout zde.

ANIMÁG Kroměříž 2021 – soutěž animované tvorby dětí a mládeže (15-19 let). Zhlédnout zde.

ONLINE DOPROVODNÝ PROGRAM:

Rozhovory s filmovými hvězdami, které navštívily minulé ročníky ZFF: Maria Doyle Kennedy, Jannik Hastrup, Graham Ralph a další. Zhlédnout zde.