28/5 — 1/6 & 9 — 15/9/2021
61. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
8. 5. 2021

Kniha v hlavní roli

V průběhu první on-line části Zlín film festivalu jsme pro vás připravili pestrou nabídku krátkých filmů, které jsou úzce spojeny s literaturou. Ve spolupráci s dětským televizním programem ČT :D budou v rámci sekce "Knižní okénko" promítnuty filmy o známých českých spisovatelích, ale i filmy, které vznikly na základě oblíbených knižních předloh. 

Těšit se tak můžete na pohádky Boženy Němcové, bratří Čapků, Karla Jaromíra Erbena. Mezi osobnostmi české literatury, s nimiž se můžete na festivalu seznámit, potkáte například básníka Jaroslava Seiferta, Jiřího Wolkera,  Jaroslava Foglara ale třeba i Václava Havla.

Nech se unést do časů, kdy byly hvězdy ještě malé. Karel byl maminčin mazánek a jeho starší bratr Josef ho nemohl vystát. Všechno změnil okamžik, kdy se malý Karel zachoval jako hrdina a rozhodl se svého bráchu chránit. Od té doby byli nerozlučnou dvojicí, kterou spojoval svět fantazie. Později ho oba oživili ve svých profesích. Z Josefa se stal malíř a z Karla novinář a spisovatel. Jejich krásný svět byl však jednoho dne napaden zlobou. Jak se s ní vyrovnali?

Víte, o jaké sourozenecké dvojici je řeč? Podívejte se na jejich příběh. A nejen ten jejich, více o programu "Knižního okénka" naleznete zde.