28/5 — 1/6 & 9 — 15/9/2021
61. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
29. 4. 2021

ČESKÉ ANIMACE LETÍ DO SVĚTA

Indie, Japonsko, Jižní Korea, Mexiko, Kuba, Turecko a Ukrajina. Do těchto koutů světa se během jarní části festivalu rozletí 10 českých animovaných filmů pro děti.

Projekt „České animace letí do světa“ vznikl ve spolupráci se sedmi mezinárodními festivaly, které se zhostí role promotéra, a zajistí tak jedinečnou příležitost propagovat českou kulturu v zahraničí.

V termínu od 28. května do 1. června 2021 tak kromě českých dětí uvidí animované filmy i jejich vrstevníci v uvedených zemích. Pásmo obsahuje 65 minut animovaného umění, humoru a fantazie. Všechny uvedené tituly se zúčastnily soutěží předešlých ročníků Zlín Film Festivalu. Diváci se mohou těšit na jedinečné a ve světě velmi úspěšné snímky zlínských studentů animace včetně vítěze Zlatého střevíčku z roku 2019 Pod mrakem režisérského dua Filipa Diviaka a Zuzany Čupové. Přehlídka připomene i cenami ověnčený počin Jakuba Kouřila Malý Cousteau, který je poctou slavnému francouzskému oceánografovi a ochránci přírody. Nechybí ani zástupce televizních večerníčků Žížaláci Jaromíra Gála a vzpomínkou na účast dvou filmařů ve zlínské festivalové porotě, Nora Držiaka a Anthonyho Wonga, bude jejich společná animovaná groteska z roku 2014 Pozor, zvěř!

Program animovaných filmů projektu „České animace letí do světa“ naleznete zde.

 

Děkujeme partnerským festivalům, za zprostředkování filmových zážitků nejmenším divákům

Kineko International Children's Film Festival Tokyo (Japonsko)
BIKY – Busan International Kids & Youth Film Festival (Jižní Korea)
Smile International Film Festival (Indie)
Dytiatko - Int. Children's Media Festival (Ukrajina)
La Matatena Festival Internacional de Cine para Niños (Mexiko)
MICE La Habana (Kuba)
Universal Kids Film Festival (Turecko)