28/5 — 1/6 & 9 — 15/9/2021
61. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
29. 4. 2021

FESTIVALOVÉ ANIMÁČKY PRO NEJMENŠÍ

Vedle celovečerních filmů se během online 61. Zlín Film Festivalu objeví i krátké animované a studentské filmy. Malí diváci se mohou těšit na dvě pásma, které budou na našem webu k dispozici v termínu od 28. května do 1. června.

Ohlédnutím za posledním 60. ročníkem ZFF bude hodinové pásmo Hvězdička a jiné animáčky, jehož součástí budou mimo jiné i oceněné snímky. Irský film Ptáček a velryba režisérky Carol Freeman obdržel Zlatý střevíček za sevřené a působivé výtvarné zpracování dramaticky čisté dějové linky s hlubokým posláním a citlivým uchopením tématu, které je důležité i pro dětského diváka. Na komediální notu zahraje laureát Ceny Hermíny Týrlové, ruský film Evgenie Golubevy Ježibaba chůvou, který je svěžím a temperamentním filmem nabitým energií, dynamickou animační zkratkou, humorem a přívětivou, láskyplnou pointou a hravou výtvarnou stránkou. Podrobnosti o tomto pásmu naleznete zde.

Přehlídka soutěžních českých animací pro děti z minulých ročníků Zlín Film Festivalu poletí i do světa a spatřit jej budou moci diváci v Indii, Japonsku, Jižní Koreji, Mexiku, Turecku, na Kubě a Ukrajině. Pod názvem „České animace letí do světa“ tak kromě českých dětí uvidí animované filmy i jejich vrstevníci v těchto zemích. Více o projektu České animace letí do světa zde.

Kompletní program animovaných filmů naleznete zde.