28/5 — 1/6 & 9 — 15/9/2021
61. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
12. 9. 2020

Festivalový půlmaraton definitivně zakončil 60. Zlín Film Festival

V sobotu 12. září se uskutečnil 5. ročník Festivalového půlmaratonu MONET+ Zlín 2020,který je součástí doprovodného programu Zlín Film Festivalu. Unikátní závod v atmosféře festivalového Zlína letos proběhl za zpřísněných hygienických opatření. Předcházel mu v 11:00 hodin dopoledne Festivalový VIVA rodinný běh.

Starty pro jednotlivé typy tratí byly rozfázovány v časových rozestupech. Hlavní závod pro běžce půlmaratonu odstartoval jako první v 16:00 hodin, čtvrtmaraton potom v 16:10 hodin a první běžci štafet se vydali na trať v 16:20 hodin. Běžci se jako v předchozích letech vydali z náměstí Míru přes Benešovo nábřeží, Podvesnou na Čepkov, Rybníky a přes bývalý Baťovský areál zpět na náměstí Míru.

Celková kapacita závodu byla letos snížená na 1500 závodníků. Na trati půlmaratonu své síly poměřilo na 400 běžců, na kratší čtvrtmaratonovou nastoupilo přes 300 běžců.

Závody se letos uskutečnily za mimořádných hygienických opatření. Ve startovních koridorech s dostatečnou kapacitou byly vyžadovány dostatečné rozestupy. Na občerstvovacích stanicích mohli běžci využít bezkontaktních stojanů na desinfekci rukou. Nápoje během závodu běžcům pořadatelé nepodávali, ale běžci si je brali sami. Nově museli také všichni účastníci závodů poskytnout písemné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění v období předchozích dvou týdnů.