31. 3. 2020

Hvězdný vzkaz festivalovým fanouškům

V roce 2008 přijela poprvé do Zlína tehdy teprve čtrnáctiletá britská herečka Dakota Blue Richards. V rámci konceptu Young Stars uvedla fantasy velkofilm Zlatý kompas z roku 2007. O rok později, na 49. ročníku, byl ve festivalové nabídce i její další film Kletba Měsíčního údolí (2008), kde se po jejím boku objevil slavný Tim Curry, který film osobně uvedl ve Zlíně. Tyto dny ji mohou diváci vidět každou sobotu na ČT1 v detektivním seriálu Endeavour.

Jak na ni vzpomíná Míla Řádová, festivalová VIP guest managerka?

„Její agentka podmiňovala její účast tím, že Dakotu bude doprovázet maminka a také soukromá učitelka, která se s ní denně tři hodiny učila.  Bylo vidět, že slovo disciplína není Dakotě cizí. Dodržela vše, co jsme jí navrhli do programu, poskytla mnoho rozhovorů a dokonce jsme byly spolu s Vendulou Svobodovou (pozn. v současnosti Pizingerovou) z Nadačního fondu Kapka naděje v nemocnici navštívit malé nemocné děti.  Bylo dojemné sledovat, jak si s dětmi povídala a hrála, žádné hvězdné manýry. Poslední večer byla i s ostatními hosty na výletě do neznáma v Květné zahradě Kroměřížského zámku a byla nadšená jak prohlídkou, tak i atmosférou celého večera.  S maminkou nám poslaly po festivalu milý děkovný dopis a od té doby jsme zůstaly ve spojení. Jsem moc ráda, že Dakota patří mezi fanoušky Zlínského filmového festivalu. Držíme jí palce v její herecké kariéře i v osobním životě.“

 Dakota Blue Richards je velkou fanynkou našeho festivalu a my jí velmi děkujeme za její dlouhodobé přátelství, velké srdce a dojemný vzkaz, který nám zaslala. Videopozdrav sledujte zde.