13. 2. 2020

Začínající filmaři pozor!

Nadační fond FILMTALENT ZLÍN, pořadatel Salonu filmových klapek, vyhlásil tento týden další ročník soutěže o finanční podporu audiovizuálním a vizuálním projektům – FILMTALENT PITCHING FORUM.

Až do 10. dubna tak mohou studenti filmových škol z České i Slovenské republiky, ale i další začínající tvůrci přihlašovat projekty, které jsou ve vývoji neboli ve fázi námětu, scénáře nebo autorské koncepce. Může jít o autorské snímky hrané, animované i ty pohybující se na hranici dokumentu, ideálně s dětskou tématikou nebo tématy pro mládež.

Finanční prostředky na podporu filmových projektů putují z dražby umělecky ztvárněných filmových klapek, která se koná v rámci Zlín Film Festivalu a to již od roku 1998. Letos se uskuteční v neděli 31. května v Kongresovém centru ve Zlíně hned v pondělí 1. června dopoledne vybere porota filmové projekty, mezi které výtěžek z dražby rozdělí. V roce 2019 bylo z Nadačního fondu FILMATALENT ZLÍN podpořeno 27 projektů celkovou částkou 1 640 000 Kč.

Filmové projekty podpořené Nadačním fondem FILMTALENT ZLÍN slaví úspěchy nejen na domácí scéně, ale také na prestižních zahraničních filmových soutěžích. Na nadcházejícím Berlinale představí v sekci určené filmům pro děti Generation Kplus krátký animovaný film LÍSTEK / LEAF studentka zlínské UTB Aliona Baranova. Ta naváže na Martina Smatanu, který v Berlíně reprezentoval Českou republiku v loňském roce se svým filmem POUŠŤĚT DRAKA, jenž byl rovněž podpořen z Nadačního fondu FILMTALENT ZLÍN.

Podrobné informace o projektu a přihlášku naleznete na https://www.salonfilmovychklapek.cz/