6. 5. 2019

Doprovodný program 59. ročníku ZFF je na světě!

I když je Zlín Film Festival především o filmu, nemůže již tradičně chybět ani pestrý doprovodný program pro malé i velké.

Podrobné informace o tom, co se v jednotlivých dnech bude mimo filmové plátno dít, naleznete již nyní zde.

Doprovodný program tvoří již tradičně řada divadelních představení, koncertů, workshopů, dále odborné přednášky, výstavy, interaktivní a benefiční programy, ale také sportovní a společenské akce.

Významné životní jubileum pana Miroslava Zikmunda se promítne do zaměření besed či některých výstavav, na jejichž programu a obsahu spolupracuje s Muzeem jihovýchodní Moravy ve Zlíně a samozřejmě s Klubem Hanzelky a Zikmunda ve Zlíně.

„Za zmínku jistě stojí projekt Zikmund100, který mapuje cesty H+Z z let 1959-64 a přináší dokumentaci z retrospektivního pohledu s odstupem 54 let, nebo třeba přednáška režiséra a cestovatele Petr Horkého spojená s projekcí filmu Století Miroslava Zikmunda,“

uvádí prezident festivalu Čestmír Vančura a dodává:

„Cestovatelské téma se také promítne do doprovodných aktivit pro děti. Prostřednictvím populárně naučného programu „Po stopách Zikmunda a Hanzelky“ v parku Komenského přiblížíme dětem neotřelou formou zajímavá místa z jejich cest.“

V návaznosti na téma „OBJEVUJ & POZNÁVEJ“ nebudou chybět mezi hosty festivalu ani další významní cestovatelé, popularizátoři cestování a dobrodruhové, se kterými se diváci budou moci setkat nejen v rámci filmových besed. Pozvání do Zlína přijali pozvání kromě producenta, režiséra a filmaře žraloků Steva Lichtaga a etnologa, spisovatele a novináře Mnislava Atapany Zeleného i dobrodruh se žlutým trabantem Dan Přibáň. Sérii cestovatelských přednášek doplní i umělkyně, spisovatelka a cestovatelka Dorota Nvotová nebo fotografové Václav Šilha a Jan Rybář. Návštěvníci se mohou těšit i na vyprávění o nízkonákladovém cestování s názvem Ponožky na cestách či o dobrodružné cestě přes Indii na rikšách.

„Diváci si i letos kromě jiného mohou dopřát hudební zážitek v podání kapel MIRAI, MANDRAGE, Inekafe, benefiční koncert Michala Davida pro Kapku naděje, komponovaný pořad Zazpívej mi film II s hostem Pavlem Šporlcem nebo třeba Industry party v kulisách továrního areálu,“

láká na doprovodný program ředitelka Jarmila Záhorová.

Již tradiční součástí Zlín Film Festivalu je dražba uměleckých filmových klapek. Letošní kolekce Salonu filmových klapek je tvořena 124 originálními díly od předních tuzemských výtvarníků, z nichž někteří se do projektu zapojují od jeho samotného začátku. 22. ročník Salonu filmových klapek má letos pět zastávek a vyvrcholí opět tradiční aukcí, která se uskuteční 26. května v Kongresovém centru ve Zlíně. Více informací na www.salonfilmovychklapek.cz

Návštěvníky však čeká ještě mnohem víc. Kompletní program i možnost on-line nákupu vstupenek umožní festivalová aplikace pro chytré telefony, díky níž se ve festivalovém programu snadno zorientujete.

 

FESTIVALOVÁ APLIKACE

Veškeré informace o akreditacích, pozvánkách, ubytování, ale i rezervovaných a zakoupených vstupenkách, naleznete v naší nové mobilní aplikaci Zlinfest, která je dostupná ke stažení na Google Play a APP Store. Z této aplikace si můžete nechat zasílat e-vstupenky bez nutnosti docházet na pokladny, nemusíte tisknout papírové vstupenky a celý proces netrvá déle než minutu.

Věříme že vám tato aplikace zpříjemní Vaš pobyt na festivalu ve Zlíně.