5. 5. 2019

Seznamte se s kompletním programem ZLÍN INDUSTRY DAYS

Do Zlína během festivalu zamíří mnoho filmových profesionálů, pro které je připraven speciální čtyřdenní program. Ten nese nově název ZLÍN INDUSTRY DAYS.

Program pro filmové profesionály dozná v letošním roce strukturální změnu, žánrově bude rozdělen do tří bloků: ADVISE ME (konference), INSPIRE ME (masterclasses), MEET ME (coworking platformy).

„K této změně jsme dospěli na základě získaných zkušeností a kontaktů, a odborné akce se budou více profilovat jako coworkingová / networkingová platforma specializující se na rozvoj filmového průmyslu v oblasti dětského či mládežnického filmu a podpory mladých a začínajících tvůrců,“

vysvětlila umělecká ředitelka Markéta Pášmová. 

Zlín Industry Days potrvají od úterý 28. května do pátku 31. května 2019. Část programu se bude například opět věnovat segmentu filmové výchovy, již počtvrté se bude ve Zlíně konat konference RRTV pod názvem Media dětem, média s dětmi. Nedílnou součástí Industry programu je i konference o filmovém marketingu Duhová kulička či setkání zástupců mezinárodních i tuzemských festivalů s názvem Festival Community. Stejně jako vloni se i letos otevře rezonující téma „práce s filmy pro děti a mládež v českých kinech“, které bude realizováno pod hlavičkou vzdělávacího projektu Nové kino.

Letošní festival naopak zcela nově nabídne networkingové meetingy ANOMALIA s jedinečnou příležitostí pro výtvarníky, ilustrátory, animátory, studia a producenty, kteří hledají nové členy do svých týmů nebo poptávají originální náměty. „Na meeting přijal pozvání i Anthony Ho. Wong ze studia PIXAR, který pracoval na animovaných filmech jako Ratatouille nebo Auta,“ doplnila Pášmová. Pro zájemce je připraven také workshop k problematice ekologizace filmového průmyslu.

Kompletní program Zlín Industry Days je k dispozici zde a celá řada akcí bude přístupná i zájemcům z řad široké veřejnosti.