15. 1. 2019

VEŘEJNOST MŮŽE HLASOVAT PRO KAPELY, KTERÉ VYSTOUPÍ V KONCERTNÍ ZÓNĚ BĚHEM 59. ZLÍN FILM FESTIVALU

Více než 60 amatérských kapel bojuje letos v soutěži, kterou vyhlásili organizátoři Zlín Film Festivalu. O tom, které tři z nich vystoupí ve festivalové koncertní zóně jako předkapela MANDRAGE, MIRAI nebo INEKAFE, může až do konce dubna rozhodovat veřejnost. Pro hlasující je opět připravena řada atraktivních cen.  

Stejně jako v loňském roce může veřejnost posílat své hlasy jednotlivým kapelám a podílet se tak na podobě doprovodného programu v Koncertní zóně ENAPO.

„I letos mají lidé možnost vybírat z pestré nabídky kapel z celé republiky. Jedná se o skupiny, které hrají různé žánry, od těch začínajících až po zkušené hudebníky, kteří spolu vystupují už řadu let,“

uvádí výkonná ředitelka filmového festivalu Jarmila Záhorová.

Kromě výběru své oblíbené kapely mají hlasující možnost vyhrát i atraktivní ceny.

„Ve hře jsou mobilní telefon Xiaomi Mi A2 Lite 4GB/64GB, filmpasy a volné vstupenky do koncertní zóny,“

uvádí Jarmila Záhorová. 

Poslat hlas kapelám je možné prostřednictvím webu  https://kapely.zlinfest.cz/hlasovani/, kde jsou profily a ukázky jednotlivých kapel. Hlasování je dvoukolové. Od pondělí 15. ledna a do 28. února mohou lidé vybírat ze všech kapel, které se registrovaly do soutěže o účinkování v koncertní zóně Zlín Film Festivalu. Ve druhém kole hlasování již budou volit pouze mezi deseti nejúspěšnějšími.

Tři kapely s nejvyšším počtem hlasů dostanou šanci odehrát samostatný koncert jako předskokan Mandrage, Mirai nebo Inekafe. Jedna z kapel navíc získá během festivalu titul „Kapela 59. Zlín Film Festivalu“.