19. 12. 2018

ZFF na filmovém festivalu v Indii

V pondělí 10. prosince 2018 byl v Dillí slavnostně zahájen 4. ročník Smile International Film Festival for Children & Youth SIFFCY, na kterém bylo promítnuto několik desítek filmů z více než 30 zemí světa, včetně České republiky.

V mezinárodní porotě festivalu zasedly také zástupkyně Zlín Film Festivalu, a to umělecká ředitelka Markéta Pášmová a dramaturgyně Jaroslava Hynštová, které při slavnostním zahájení festivalu přivítala vrchní ředitelka divize střední Evropy indického ministerstva zahraničí Dr. Anju Kumar. Českou kinematografii na festivalu reprezentovaly tři snímky. Krátký animovaný film "Hurá na borůvky!" režisérek a scénáristek Alexandry Májové a Kateřiny Karhánkové, který počátkem června 2018 získal na Zlín Film Festivalu "Zlatý střevíček" za nejlepší animovaný film. Dále pak krátký animovaný film "Třešňový strom" studentky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Evy Dvořákové, který byl finančně podpořen Nadačním fondem FILMTALENT ZLÍN. Festival vyvrcholil mezinárodní premiérou nové česko-slovenské pohádky "Čertí brko" režiséra Marka Najbrta, která se uskutečnila v pátek 14. prosince v Siri Fort Auditoriu v Dillí. Film uvedly zástupkyně Zlín Film Festivalu a rovněž zástupci českého a slovenského velvyslance Roman Masařík a Katarína Tomková.

Markéta Pášmová i Jaroslava Hynštová byly přijaty také na půdě Velvyslanectví České republiky v Dillí panem Romanem Masaříkem, Chargé d'affaires a.i., kde hovořili o možnostech prezentace českého filmu a české kultury v Indii.

Popis fotky: Markéta Pášmová, Jaroslava Hynštová, zástupci českého a slovenského velvyslance v Indii, ředitel festivalu SIFFCY.