24. 10. 2018

Další ročník Salonu filmových klapek startuje. Dorazila už první umělecká klapka

„Protínáno a skrytě hnáno“. Takový název nese první klapka, která dorazila do 22. ročníku Salonu filmových klapek. Unikátní projekt bude opět tradiční součástí doprovodného programu nadcházejícího 59. ročníku Zlín Film Festivalu.

Autorem první klapky nového ročníku Salonu je Josef Bruckmüller z Českých Budějovic, který se do něj zapojuje pravidelně již od roku 2004. Je to tedy jeho již 16. umělecky ztvárněná filmová klapka.

Veškerá umělecká díla od předních českých výtvarníků ztvárněná na filmové klapce, která se sejdou ve 22. ročníku Salonu filmových klapek, budou ke zhlédnutí od půlky března do května v rámci putovní výstavy Klapka Tour 2019. Klapky povýšené na umělecká díla se zastaví například v Praze, Mladé Boleslavi, Olomouci či v Brně. Svou cestu zakončí tradičně ve Zlíně, kde v rámci 59. ročníku Zlín Film Festivalu proběhne jejich tradiční aukce.  Výtěžek aukce bude stejně jako v přechozích letech věnován na podporu autorských snímků studentů filmových škol a dalším začínajícím tvůrcům.