2. 6. 2017

Tipy na zajímavé akce na pátek 2.6.

Zlínský filmový festival v pátek uzavře soutěžní sekce a vyhlásí nejlepší filmy. Zlatým střevíčkem bude oceněný Theodor Pištěk. Filmových hvězd je plný Zlín a lze na ně narazit například na červeném koberci před Kongresovým centrem nebo ve Festival Café, kde jsou na programu hned dvě besedy. 

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ UDÁLOSTI OSMÉHO DNE:

Slavnostní ukončení 57. ZFF

Závěrečný ceremoniál s vyhlášením cen filmového festivalu. Ocenění Zlatý střevíček za přínos kinematografii pro děti a mládež převezme kostýmní výtvarník Theodor Pištěk. Další ceny budou uděleny v kategoriích odborných i dětských porot. Ceremoniál bude živě vysílán na ČT art od 21 hodin.

 

Z FILMOVÉHO PROGRAMU DOPORUČUJEME:

Hrad Strašidlák a tajemné bratrstvo(Německo, Itálie, 2017) - Jako kdyby nestačilo, že se Stephanovi rodiče jenom hádají, teď ještě jeho matka přišla s nápadem, že jej pošlou do internátní školy, aby si zlepšil známky. Ale jeho noví spolužáci mají do třídních mazánků a šprtů daleko. Po počátečním váhání je Stephan přijat do tajného bratrstva. Více informací k filmu naleznete zde: http://www.zlinfest.cz/film-detail?id=7839

Můj život jako pes (Švédsko, 1985) - Ingemar žije se starším bratrem a těžce nemocnou matkou. Když se matčin stav zhorší natolik, že se nemůže o syny starat, Ingemar odjíždí na venkov. Poznává jiný život, opravdové kamarády, příbuzné, kterým na něm záleží. Navíc přichází doba chlapcova erotického procitání a o veselé zážitky není nouze. Díky tomu se mění Ingemarův pohled na svět a dřívější hluboká melancholie se nevrací, ani když jeho matka zemře. Více informací k filmu naleznete zde:http://www.zlinfest.cz/film-detail?id=7839

Láska je láska (Švédsko, 1998) - Šestnáctiletá introvertní Agnes žije v poněkud nudném a ospalém městě Amal a je zamilovaná do všemi obletované čtrnáctileté spolužačky Elin. Uzavřená dívka trpí svou osamělostí, ale neví, jak se ze zoufalé situace dostat. Mladičká Elin zase spokojeně přijímá obdiv okolí, cítí se však v městečku jako svázaná. Po náhodném sblížení s Agnes začne Elin pociťovat něco, co dosud nepoznala… Více informací k filmu naleznete zde: http://www.zlinfest.cz/film-detail?id=7724

Otec (Izrael, 2017) - Jitzak provozuje krůtí farmu, kterou jeho otec vlastníma rukama postavil po emigraci z Íránu do Izraele. A když je jeho synovi Motimu třináct, Jitzak jej zaučí do obchodního řemesla. Doufá, že syn bude pokračovat v hrdé rodinné tradici. Ale Motiho práce nebaví; jeho vášní jsou auta na odpis, která znovu opravuje a přivádí k životu. Konflikt je na spadnutí. Více informací k filmu naleznete zde: http://www.zlinfest.cz/film-detail?id=7843

 

CO SE HRAJE V LETNÍM KINĚ:

Dítě Bridget Jonesové - Utrpení největší smolařky v dějinách dosud neskončilo. Bridget Jonesová je stále bez chlapa. Jak název třetího dílu slavné série napovídá, tím hlavním malérem bude tentokrát neplánované těhotenství. Taková věc dokáže vykolejit i životem otřískanou Bridget, zvlášť když naprosto netuší, s kým počala.

 

ZAJÍMAVÉ DOPROVODNÉ AKCE:

Švédská dvojka, Koncertní zóna od 19:30 hodin

- koncert revivalové kapely hrající největší hity skupin ABBA a Roxette. Program se v průběhu vystoupení plynule změní z ABBA do Roxette včetně kostýmů. O nejznámější hity zde opravdu není nouze.

Vikingové, Koncertní zóna - Festivalový party stan, od 16 do 20 hodin

- zajímavý program plný her, soutěží a vikingské kuchyně. Představen bude běžný život Vikingů v dobovém táboře, ukázky vybavení, dobové repliky kostýmů, stanů a zbraní. Součástí tábora bude i lukostřelnice, simulátor koně, hod kopím a podobně.

 

KDE SE POTKAT S HVĚZDAMI:

Pravidelné setkání se zajímavými osobnostmi nabízí Festival Café na náměstí Míru. V pátek od 14 do 15 hodin bude hostem Vladimíra Kroce šéfredaktor časopisu ABC Zdeněk Ležák, od 15 do 16 hodin pak bude moderovat Martin Hrdinka a vyprávět přijde delegace k filmu Úsměvy smutných mužů – režisér Dan Svátek, spisovatel Josef Formánek a herec Ivan Franěk.

Filmové hvězdy se představí také na autogramiádě ve Zlatém jablku (od 16 do 17 hodin), na červeném koberci před Kongresovým centrem v 17 hodin a v následném Filmžurnálu v Kongresovém centru od 17:30. Aktuální informace k účasti hvězd najdete na festivalovém Facebooku.

 

TIPY NA AKCE VE FESTIVALOVÝCH ZÓNÁCH:

Festivalový zámek – Kreslená animace Animánie. Děti si připravují jednotlivé fáze kreslené animace, které si pak s lektorem nasnímají. Děti se setkají s jednoduchou filmovou scénou a profesionální kostrou, kterou budou mít možnost animovat. Vše je koncipováno ve stylu sci-fi. Od 14 do 19 hodin.

Relax gastro zóna v Sadu Svobody – Gastro přednášky „Lepek - nebezpečný alergen nebo nedílná součást pečiva?“ od 15:30 hodin, „Není sýr jako sýr“ od 17 hodin.

Náměstí míru – Rozhlédni se! Den plný her a ukázek s dopravně bezpečnostní tématikou pro děti, od 15 do 19 hodin.

Divadelní zóna v parku Komenského – Kočovné divadlo Ad Hoc přiváží úspěšné představení Zmrazovač, které vypráví o osudech mafiánského klanu za časů prohibice v USA, velká stage, od 19 hodin.

V pátek je opět v Divadelní zóně otevřeno Filmové piano v Šapitó, ve kterém se budou promítat staré grotesky Charlieho Chaplina doprovázené živou klavírní hudbou, od 15 do 16 hodin a od 20 do 21 hodin.

Altán - centrum bezpečnosti – projekt zábavné bezpečnostní prevence, dnes na téma „Sám doma“.
Výtvarné aktivity zaměřené na práci se strachem (lapač snů, výroba kamaráda pro klidné spaní). Hry, při nichž se děti naučí rozlišovat zdravé a nezdravé potraviny a taky zjistí, kam volat v případě nebezpečí, v parku Komenského od 9 do 17:30 hodin.

Festivalová ulička – stánky v ulici spojující náměstí Míru a zámek jsou otevřeny denně od 10 do 22 hodin. Od 18 do 21 hodin dává Tančení v ulicích lekce společenských tanců.

 

ODBORNÝ PROGRAM NA ZFF:

Scenáristický vývoj audiovizuálního díla - panelová diskuze za účasti scénáristů, dramaturgů a producentů, kteří budou na konkrétních projektech demonstrovat realizační postupy, spolupráci s dramaturgy, akceptaci požadavků producenta a samotnou důležitost fáze literárního vývoje pro následnou přípravu a výrobu AVD. Účast v diskusi přislíbili: Pavel Kosatík, Zuzana Vojtíšková, Pavel Hajný, Pavel Taussig, Roman Kopřivík, Miroslav Adamec, Jan Gogola, Zdeněk Skaunic, Marian Urban. Kongresové centrum, Malý sál, od 10 do 12:30 hodin.

 

Televizní a online streamovací studio plné nejnovějších technologií nabízí nahlédnutí pod ruce technikům, kteří dennodenně během ZFF natáčejí červený koberec, rozhovory a besedy nejen se zajímavými hosty ZFF, v sekci FilmLab ve prostorách přízemí U13 - Univerzitního centra od 9 do 17 hodin.