30. 5. 2017

Magdalena Kožená bude dnes ve festivalové divadelní zóně

30. květen je dnem oslav a respektu k unikátnímu systému základního uměleckého vzdělávání. V tento den se po celé České republice uskuteční řada akcí a jeden z největších projektů se uskuteční ve Zlíně právě jako součást doprovodného programu Zlín Film Festivalu - Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně.

Program ZUŠ Open v DIVADELNÍ ZÓNĚ Pegas Nonwovens

Malí velcí filharmonici, tanec, divadlo, dílny, street artové umění v parku – v režii 22 veřejných ZUŠ ze Zlínského kraje vystupujících pod názvem Zuška?Zuška! Happening za účasti patronky projektu Magdaleny Kožené, spolupatrona Davida Marečka a hostů – absolventů „zušek a někdejších lidušek“ muzikanta Jiřího Pavlici, hudebnice Jitky Šuranské, herečky Evy Josefíkové a dalších.

 

Koncert ZUŠ Open: Malí velcí filharmonici – 19.00, Kongresové centrum Zlín

Projekt Malí velcí filharmonici je doposud největší a nejrozsáhlejší akce, kterou veřejné základní umělecké školy v kraji kdy ve své historii vytvořily. Je to doslova projekt, který plní sny, je spojením generací, předáváním zkušeností a velkou výzvou. Orchestr je speciální. Tvoří ho 25 členů Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín a 70 vybraných žáků z 19 základních uměleckých škol ve Zlínském kraji. Tento orchestr má díky svému složení jedinečný zvuk. Žáci se navíc připravují individuálně i pod odborným pedagogickým vedením už od podzimu.

Představí se pět sólistů, kteří jsou vítězové soutěží, reprezentují republiku i v zahraničí a jsou mezi nimi i držitelé Zlatého oříšku ČT.

Repertoár je klasický, ale velmi populární. Na programu jsou díla autorů, jako je Petr Eben, Václav Trojan, známý svou filmovou tvorbou, a Edvard Grieg, který je považován za největšího norského skladatele.

Po celou dobu orchestr vedl dirigent Jiří Kadavý a současný šéfdirigent FBM Vojtěch Spurný, který bude stát před orchestrem i v kongresovém centru. Moderuje herečka a absolventka ZUŠ Uherské Hradiště Eva Josefíková a „skoroherec“ Šimon Ludvíček.

Orchestr Malí velcí filharmonici už má za sebou dva koncerty, v Kroměříži a Uherském Brodě, kde pokaždé publikum nadchli natolik, že se jim odměnilo dlouhým potleskem ve stoje.

Více informací k programu na www.zlinfest.cz a http://www.zuskazuska.cz/