18. 5. 2017

Jedinečná výstava terakotové armády je k vidění na Kudlově

Doprovodný program Zlín Film Festivalu je opravdu pestrý ... svědčí o tom i jedinečná výstava terakotové armády, která je jeho součástí. Od 18. května do 31. července 2017 jsou v prostorách filmového ateliéru na Kudlově k vidění vojáci a koně v životní velikosti společně s bohatou sbírkou zbraní a zajímavých suvenýrů. Výstavu pořádají ASIA CENTER ve spolupráci s FILMFEST, s.r.o. a Filmovými ateliéry ve Zlíně, pod záštitou hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka a náměstka primátora Statutárního města Zlín Jiřího Korce. 

Unikátní výstava nabízí pohled do hrobky prvního čínského císaře Čchin Š'-chuang, který dokázal sjednotit Čínu a ukončil tak období chaosu mezi všemi čínskými státy. Jeho terakotovou armádu někteří označují jako „osmý div světa“, neboť představuje největší pohřebiště svého druhu na světě. Výstava ve Zlíně je příležitostí, jak se v českém prostředí dozvědět více o jedinečné památce čínské kultury a prohlédnout si detailně propracované sochy v životní velikosti.

„Naší snahou je rozšířit znalosti o terakotové armádě jakožto jedinečné kulturní památce mezi českou veřejností, a to zejména mezi žáky základních škol z České republiky,“

uvádí Kamil Žurek, koordinátor výstavy z ASIA CENTER a dodává:

“Rádi bychom také přilákali do regionu více turistů z ostatních koutů České republiky, a zároveň zapůsobili i na zahraniční turisty.“

Mezi partnery výstavy, kromě Filmového festivalu, kraje a města jsou také Governance Institute, zlínská Kovárna VIVA, Tatra Trucks a.s. a další místní firmy.

Oficiální VIP otevírací ceremonie se uskuteční ve Zlíně dne 26. května 2017. S projevy na ní vystoupí hejtman Jiří Čunek, ředitel Governance Institute Mgr. Tomáš Pala, zástupce města i agentury CzechTourism.

Výstava je součástí doprovodného programu Zlín Film Festivalu na Filmových ateliérech, kde bude k vidění do konce července. Více informací na www.chinese-emperor.com.

Vstupne