1 — 7/6/2023
63. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
5. 4. 2013

KLAPKY TÁHNOU!

Doprovodný program 53. ročníku ZLÍN FILM FESTIVALU začal! První probíhající akcí je již tradičně výstava letošní kolekce projektu MINISALON – Filmové klapky.

Doprovodný program 53. ročníku ZLÍN FILM FESTIVALU začal! První probíhající akcí je již tradičně výstava letošní kolekce projektu MINISALON – Filmové klapky. Až do 29. dubna můžete přijít obdivovat na 120 umělecky ztvárněných dřevěných filmových klapek do pražského Divadla Hybernia. Tento kulturní stánek na náměstí Republiky, známý především jako muzikálové divadlo, je s MINISALONEM již několik pevně spjat. Hybernia, místo s neuvěřitelnou historií a magickým duchem, umožňuje, aby filmové klapky obdivovali nejen návštěvníci tamních divadelních představení. Uvědomme si, že náměstí Republiky je díky Prašné bráně a secesnímu skvostu - Obecnímu domu prostorem se značnou koncentrací turistů z celého světa. Je proto zcela běžné, že do foyeru Divadla Hybernia zavítá kromě návštěvníků, jež přicházejí cíleně kvůli MINISALONU, řada kolemjdoucích cizinců. Sice do Café Hybernia zaskočí především kvůli kávě a odpočinku, avšak o to více jsou potom uneseni vystavenou kolekcí filmových klapek.

Kolekce již 16. ročníku MINISALONU – Filmové klapky zamíří z hlavního města do Ostravy, kdysi ocelového srdce republiky – města, které aktuálně zažívá mohutný kulturní vzestup. Zde budou Klapky v první polovině května k vidění na Slezskoostravském hradě.

Ve druhé polovině měsíce května již bude MINISALON přesunut do Zlína. Zde se uskuteční jednak jeho výstava v Obchodním a zábavním centru Zlaté jablko, ale především dražba Klapek v tradiční čas – o festivalovém pátku, který dnes vychází na 31. květen. Od 14 hodin se můžete aukce zúčastnit i vy, a to v aule Academia centra Univerzity Tomáše Bati na Mostní ulici.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.