30/5 — 5/6/2024
64. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež
5. 4. 2013

KDO OBDRŽÍ GRAND PRIX ZFF?

Předně, bylo by chybou zaměňovat Uznání za dlouhodobý tvůrčí přínos ve filmové tvorbě pro děti a mládež s cenou Grand Prix ZFF!

Předně, bylo by chybou zaměňovat Uznání za dlouhodobý tvůrčí přínos ve filmové tvorbě pro děti a mládež s cenou Grand Prix ZFF! Zatímco prvně jmenované ocenění je určeno především českým tvůrcům za jejich tvorbu pro děti a mládež (loni je obdržel Jiří Lábus), velká cena zlínského festivalu neboli Grand Prix ZFF je určena osobnostem, které mají velké zásluhy v oblasti rozvoje kinematografie, zejména (avšak ne výhradně) pro děti a mládež. Grand Prix ZFF tak mohou obdržet i organizátoři festivalů, producenti, televizní dramaturgové a zástupci dalších filmových profesí.

Laureátem letošní Grand Prix ZFF je kanadský filmový producent a distributor ROCK DEMERS (*1933). Milý pan Demers jezdí na zlínský festival pravidelně téměř 50 let. Ve své tvorbě se zaměřuje především na děti a mládež. Podstatná část jeho profesního života je spjata s Českou republikou, konkrétně se jmény Břetislava Pojara a Vojtěcha Jasného. Zlínský festival bude mít jedinečnou možnost představit dva světoznámé muže – Rocka Demerse a Vojtěcha Jasného, jejichž společný MASTER CLASS, určený studentům i veřejnosti, bude uvádět mladý španělský režisér a dokumentarista Arkaitz Basterra.

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.