12. 4. 2013

ČESKÉ FILMY V SOUTĚŽI

sme opravdu rádi, že Česká republika bude mít letos v mezinárodní soutěži hraných filmů pro mládež svého zástupce, své želízko v ohni. Bude jím snímek režiséra Petra Zahrádky KLUKOVINA z cyklu Nevinné lži.

Jsme opravdu rádi, že Česká republika bude mít letos v mezinárodní soutěži hraných filmů pro mládež svého zástupce, své želízko v ohni. Bude jím snímek režiséra Petra Zahrádky KLUKOVINA z cyklu Nevinné lži.

Zde je malá ochutnávka. Tři třináctiletí kamarádi mají nápad. Aby se zbavili přísného učitele fyziky, který navíc odhalil jejich tajemství, rozhodnou se tvrdit, že byli sexuálně obtěžování. Zdánlivá klukovina se tak rychle mění v hru, která zúčastněným přerůstá přes hlavu a ničí život nejen učiteli a jeho rodině, ale zasáhne také rodiny hrdinů. Jsou mladí hrdinové připraveni na to, aby se plně ponořili do světa dospělých se všemi jeho možnými následky včetně schopností přijmout odpovědnost?

Rovněž v mezinárodní soutěži hraných filmů pro děti má naše země svého reprezentanta - snímek KOVÁŘ Z PODLESÍ režiséra Pavla Göbla.

O čem je? Vesnička Podlesí přišla ve válce s turkem o všechny muže, zbyli v ní jen ženy, děti a starci.

A ve mlýně od té doby straší tři zkažené, bouřkou na polovic potrhané víly.

Hlavními hrdiny této veselé pohádky jsou - starý kovář, jeho osiřelý synovec ze mlýna Toník a vnučka místního starosty Bětka. Toník je vynálezcem - přestavěl kovárnu na dílnu, kterou obsluhují jím vycvičení hlodavci pánové Křeček a Veverka. Bětčin dědeček, starosta, má pro svou vnučku jiného ženicha, než je Toník. Chce ji provdat za synka knížecího správce. V té době se navíc začnou ztrácet domácí zvířata, neboť v lese se usadil drak…. Více neprozradíme! Máme tu hrdinu, krásnou dívku, cvičené hlodavce, ba dokonce i draka. Jak se příběh vyvine? Přijďte se podívat!