30/5 — 5/6/2024
64. mezinárodní festival filmů
pro děti a mládež

KINO Atlas Praha

Kino Atlas

 

Legendární dvousálové pražské kino a kavárna nabízí během konání 63. Zlín Film Festivalu 8 vybraných filmových projekcí s reprízami. Kompletní program a nákup vstupenek najdete na www.kinoatlaspraha.cz.

 

Kino Atlas

 

 

O kině Atlas

Kino Atlas jen pár kroků od Masarykova nádraží a křižovatky Florenc. Sídlí v suterénu funkcionalistické budovy postavené v letech 1939–42 podle projektu architektů Františka Stalmacha a Jana Svobody, žáků prof. Josefa Gočára. Ti pod projekční kanceláří "Stalmach-Svoboda" postavili např. Obchodní dům Baťa v Moravské Ostravě, který je dnes také kulturní památkou.
Funkcionalistická architektura paláce Atlas je vepsána i do interiérů kina s rozsáhlým využitím mramoru. Plášť budovy a její vnitřní výzdoba je dnes chráněna Národním památkovým ústavem.

Na jaře 2023 kino znovuotevřela skupina filmařů a producentů sdružená ve společnosti Atlas Cinema, se záměrem rozvíjet prostor artového kina i multifunkčně. Vedle uvádění kurátorského výběru z aktuálních distribučních titulů všech žánrů program kina akcentuje autorský film s živými dialogy, dokumenty, společné akce pro seniory a studenty a spolupráci se školami.

 

Kino Atlas

 

Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.